CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.06.Horoskop tygodniowyNów w Bliźniętach 30.5. – 5.6.2022

29 maja 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/05/now-w-bliznietach-jowisz-Baran-speed.webp?fit=1200%2C765&ssl=1

hasła tygodnia: nów w Bliźniętach / Jowisz w Baranie i Mars w Baranie = speed / ocenić sytuację i ruszyć z miejsca / zebrać informacje, wyciągnąć wnioski i podjąć decyzję / zaplanować dalsze działania / uważność i kreatywność opłacą się

 

Entuzjazm, optymizm i zapał, które pojawiły się przed tygodniem, nadal będą odczuwalne. Dodatkowo napłyną nowe impulsy do działania i zapragniemy „postawić na swoim”. Mars i Jowisz w Baranie sprzyjają podkręceniu atmosfery oraz przyspieszeniu tempa. Dlatego w wielu dziedzinach nadszedł czas na nowy początek lub zupełną zmianę kierunku.

 

Mars i Jowisz Baran

Nie zabraknie nam śmiałości, zapału, otwartości, chęci do odkrywania nowych dróg i możliwości. Mimo wielkiej niecierpliwości i potrzeby działania, należy jednak zachować minimum ostrożności. Wdrażanie nowych pomysłów w życie często nie będzie tak łatwe i szybkie, jak zakładamy. Przeszkody, pytania o wartości i obawy związane z bezpieczeństwem mogą nieco osłabić impet i spowolnić zachodzące procesy. Z drugiej strony, ze względu na retrogradację Merkurego nadal będziemy skłonni oceniać sytuację przez pryzmat swoich doświadczeń. To znacznie utrudni jasną komunikację w odniesieniu do przyszłościowych projektów.

 

Nieporozumienia

Jeśli chcesz iść do przodu i działać zbyt szybko, to możesz wyciągnąć niewłaściwe wnioski, narazić się na nieporozumienia czy opóźnienia i będziesz musiał korzystać z objazdu. Najlepiej powstrzymaj do piątku swoją niecierpliwość, wykorzystaj dostępną energię, żeby najpierw wyjaśnić wszelkie nierozwiązane sprawy, ponownie sprawdzić fakty i rozważyć wszelkie konsekwencje. Wtedy już w weekend będzie można wystartować, skorzystać z dostępnej inspiracji oraz woli działania, a także zobaczyć jasny obraz sytuacji.

 

Mars vs. Lilith

Poza tym zbyt bezpośrednie, zuchwałe nastawienie do życia, skoncentrowane wyłącznie na pożądanym celu okaże się teraz problematyczne, a nawet niebezpieczne. W tym kontekście szczególnie w pierwszej połowie tygodnia może na nowo dojść do walki o władzę. Na pierwszy plan wysuną się różne wartości i światopoglądy: patriarchalne, hierarchiczne, asertywne myślenie i działanie zderzy się z postawą wspólnotową, zorientowaną na naturę. W tych sprawach nieuchronnie następuje zmiana fazy.
Tematem uwagi będą również podział ról na typowo kobiece i męskie, przypisywane im cechy oraz zachowania, różne aspekty czy formy seksualności, radzenie sobie z agresją i kwestie przemocy. W efekcie ujawnią się głęboko zakorzenione lęki lub wcześniej wyparte, tabuizowane treści.
Poza tym nieprzewidziane katastrofy naturalne lub inne zdarzenia tego typu mogą również zakwestionować dotychczasowe nastawienie do przyrody i spowodować zmianę kierunku.

 

Lilith w Raku

W idealnym przypadku te doświadczenia i wydarzenia przygotują grunt pod bardziej holistyczne spojrzenie na świat i przyrodę, pokażą nam, jak wiele energii możemy wyzwolić dzięki konstruktywnej, komplementarnej współpracy między różnymi ludźmi, frakcjami, kulturami czy krajami.
Uświadom sobie teraz, jakie energie masz do dyspozycji i bądź przygotowany, aby w razie potrzeby je wykorzystać. Miej jednak na względzie dobro środowiska naturalnego, działające w nim energie i procesy, a także szerszą perspektywę.
Konieczne może być także udostępnienie lub poświęcenie czegoś, co jest dla Ciebie ważne. Wtedy możliwe będą „magiczne” chwile i cudowne zwroty akcji.

 

Hierarchia wartości

Poza tym jakość czasu sprzyja teraz ustaleniu hierarchii wartości we wszelkiego rodzaju relacjach. W związkach miłosnych możliwe są erotyczne uniesienia, a fantazje staną się faktem. Z uwolnionych energii skorzystają też osoby twórcze i artyści. Ogólnie rzecz biorąc, warto być elastycznym, otwartym i tolerancyjnym, ale także gotowym do wzięcia odpowiedzialności za konsekwencje swojego zachowania. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo ruchu i ćwiczeń, ale szanuj swoje fizyczne ograniczenia. Jeśli będziesz trzymać się tych zasad, to wyzwania tego tygodnia nie powinny stanowić dla Ciebie większego problemu.

 

Nów w Bliźniętach

Zmiana fazy i energii wiodących nastąpi już w PONIEDZIAŁEK. Nów Księżyca w Bliźniętach o 13.30 rozpocznie nowy cykl rozwojowy i dostarczy ważnych impulsów do działania. W efekcie PONIEDZIAŁEK i WTOREK stoją pod znakiem swoistej niefrasobliwości, lekkości, potrzeby rozmów i kontaktów. Teraz będziemy też otwarci na nowe pomysły i możliwości. Skorzystaj z okazji, aby spotkać się z przyjaciółmi i zadbaj o swoje kontakty towarzyskie. Inspirujące spotkania lub flirty mogą ożywić szarą rzeczywistość. Możesz też zebrać dalsze informacje na nurtujący Cię od dawna temat albo wyjaśnić otwarte kwestie. Nie wyciągaj jednak pochopnych wniosków i pamiętaj o istniejącej teraz tendencji do dwuznaczności oraz nieporozumień.

 

Księżyc w Raku

W ŚRODĘ i CZWARTEK w centrum uwagi znajdą się głównie uczucia i emocje. Teraz wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa i przynależności, a przedmiotem szczególnej uwagi będą sprawy związane z domem, domownikami i rodziną. Zwłaszcza w środę może dojść do napięć, a czasem do gwałtownych konfliktów na tym tle. Możliwe są również doświadczenia, które wstrząsną znanym nam światopoglądem i wymuszą zmianę sposobu myślenia. Na poziomie osobistym jakość czasu sprzyja przyjrzeniu się własnych wdrukowaniom i wzorcom rodowym. Z uwolnionych teraz energii korzystają też wszelkie prace domowe.

 

Merkury „do przodu”

W PIĄTEK nastąpi kolejny punkt zwrotny. Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – zatrzyma się, a następnie przejdzie do ruchu prostego. W centrum uwagi nadal pozostaną uczucia, potrzeby emocjonalne i reakcje. Teraz do głosu dojdą rodzinne (lub narodowe) wzorce i wdrukowania, dawne lęki albo traumatyczne przeżycia, a także długo skrywane, potajemne tęsknoty. Zobacz, w jakim miejscu się znajdujesz i dokąd zmierzasz. Sprawdź swoje wartości i zadaj sobie pytanie, co jest dla Ciebie ważne, jeśli chodzi o sprawy rodzinne i domowe, ale także o przynależność, dom, bezpieczeństwo, lojalność i wspólnotę. Czego jesteś gotowy bronić całym sobą i za co wziąć odpowiedzialność? Możesz też wykorzystać ten czas, aby zadbać o swoje samopoczucie fizyczne, mieszkanie, dom bądź ogród.

 

Księżyc w Lwie

Również WEEKEND będzie okazją do podsumowań. Na pierwszy plan wysuną się jednak inne tematy: pragnienie zabawy i rozrywki, dążenie do samorealizacji, a także potrzeba uwagi i szacunku będą w opozycji do ideologii oraz zasad i związanych z nimi reguł czy struktur społecznych. W tym kontekście chodzi o zbadanie własnego systemu wartości i rozważenie możliwych konsekwencji różnych zachowań (przystosowanie, bunt, walka, współpraca, branie odpowiedzialności za innych lub wspólnotę). Jeśli zetkniesz się z takimi sytuacjami i doświadczeniami, to nie reaguj od razu, ale poświęć czas, aby przemyśleć własne stanowisko, a następnie świadomie wybierz strategię działania. W życiu codziennym energie najlepiej sprawdzą się w różnego rodzaju grach, zwłaszcza tych, w których ważną rolę odgrywa myślenie strategiczne.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Kahl Orr, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897