CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.05.Horoskop tygodniowyZaćmienie Księżyca 16 maja i konflikty 16. – 22.5.2022

15 maja 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/05/zacmienie-Ksiezyca-16-maj-2022.webp?fit=1200%2C758&ssl=1

hasła tygodnia: zaćmienie Księżyca 16 maja i konflikty / Słońce w Bliźniętach / informacje, wnioski i spostrzeżenia / rozwiązania i wizje / jasny obraz sytuacji oraz dalsza strategia działania / nadzieje i zaufanie do losu czy iluzje i złudzenia? / uważność opłaci się

 

W tym tygodniu wiele zachodzących obecnie procesów wkroczy w kolejną fazę. Teraz sprawy zyskają na jasności, zdołamy zebrać więcej informacji na interesujące nas tematy i przemyśleć dalszą strategię działania. Ogólnie energie stworzą korzystną kombinację: zdrowy instynkt, inicjatywa, inspiracja oraz chęć odkrywania i podejmowania nowych wyzwań pójdą w parze z umiejętnością dostrzegania dostępnych potencjałów i zasobów, odpowiedniego reagowania na nie i wykorzystywania ich tam, gdzie to możliwe.

 

Koniunkcja Mars-Neptun

W efekcie pojawią się ciekawe możliwości. Poszczególne energie mogą być jednak doświadczane i wykorzystywane w różny sposób, zależnie od tematu.
We wszelkiego rodzaju związkach czas będzie sprzyjał wspólnym działaniom wykraczającym poza zwykłą, codzienną rutynę. Użyj wyobraźni, pozwól się zainspirować, a następnie twórczo zrealizuj swoje pomysły!
To również dobra pora na wyjaśnienie otwartych kwestii w związkach lub pogodzenia się po kryzysie. Ta ostatnia metoda będzie jednak skuteczna tylko wtedy, gdy istnieje wspólna podstawa na głębszym poziomie, a zaangażowane osoby są skłonne otworzyć się na siebie.
Czas sprzyja też zakochaniu się, a ci, którzy już są już zakochani, mogą wspólnie przeżyć coś niezwykłego. Cieszcie się takimi doświadczeniami, ale poczekajcie jeszcze trochę, zanim zaczniecie robić konkretne plany na przyszłość.
Faza reorientacji dotyczy również wartości i finansów. Mogą pojawić się nowe, obiecujące opcje. Na początku należy jednak zachować ostrożność i nie ryzykować zbyt wiele. Najbliższe tygodnie przyniosą pewne zawirowania. Natomiast cieszyć mogą się osoby kreatywne i artyści. Jest to dobry czas na nowe wizje lub rozpoczęcie pracy nad kolejnym projektem.

 

Nieporozumienia

W dziedzinie komunikacji, mediów, handlu, podróży i transportu należy teraz zachować ostrożność. Tutaj również nie zabraknie pomysłów i możliwości, jednak uwaga wciąż będzie rozproszona. Prawdopodobnie w tym przypadku łatwo górę weźmie skłonność do kierowania się (często nieuświadomionymi) pragnieniami i życzeniami (a nawet obawami). Ponadto istnieje duże niebezpieczeństwo, że będziemy wprowadzeni w błąd przez fałszywe wiadomości i błędną interpretację tego, co zostało napisane, przeczytane lub powiedziane.
W tych dziedzinach zachowaj szczególną ostrożność, licz się z błędami i nieporozumieniami, a z finalizacją nowych umów i planów poczekaj jeszcze trochę. Jednocześnie warto teraz zweryfikować i renegocjować wcześniej zawarte umowy, a także przygotować wszystko tak, aby po 4 czerwca można było skonkretyzować swoje plany i zacząć je realizować.

 

Rozczarowania i lęki

W niektórych przypadkach ogólne odprężenie może jednak doprowadzić do ujawnienia kwestii oraz uczuć, które wcześniej były odkładane na bok z powodu pilniejszych spraw. Dlatego możliwe są doświadczenia, które z astrologicznego punktu widzenia odpowiadają minionym tygodniom. Niewykluczone, że dopiero teraz dadzą o sobie znać także rozczarowania, lęki i frustracje, a nawet nadmierne wymagania z minionego okresu.
W tym drugim przypadku najlepiej świadomie przyjrzyj się swoim reakcjom i związanym z nimi uczuciom, nie podejmuj jednak konkretnych działań. Dzięki temu ponownie odnajdziesz siebie i świadomie opracujesz dalszą strategię postępowania.

 

Zaćmienie Księżyca 16 maja

Wczesnym rankiem w PONIEDZIAŁEK nastąpi całkowite zaćmienie Księżyca (godz. 6.11), które w naszym rejonie będzie nieco słabiej widoczne ze względu na wschód Słońca. To dobry moment na podsumowanie. Spójrz wstecz na wydarzenia ostatnich dwóch tygodni, zadaj sobie pytanie, co się zmieniło i w jakim jesteś punkcie. Zdobyte w ten sposób spostrzeżenia możesz wykorzystać do podjęcia kolejnych konkretnych działań. Już po południu poczujesz zastrzyk energii i pewność siebie.

We WTOREK warto wspólnie z innymi zbadać wizje i nowe opcje pod kątem ich możliwości realizacyjnych. Czas sprzyja również wyjaśnianiu otwartych kwestii.

 

Mars-Neptun Ryby

W ŚRODĘ zatęsknimy za wolnością, będziemy też bardziej otwarci na wizje. Poza tym nie zabraknie nam inspiracji i fantazji. Mars utworzy koniunkcję z Neptunem w Rybach. Dla niektórych w tym dniu – w sensie symbolicznym – mogą otworzyć się bramy raju! Niewykluczone, że zdołamy też dostrzec uśpiony potencjał, który będzie można wykorzystać w przyszłości. Głęboko poruszające doświadczenia duchowe są tak samo możliwe jak wizje pokojowego, lepszego świata oraz kuszące oferty i perspektywy. Odróżnienie rzeczywistych potencjałów i wizji od złudzeń nie będzie jednak łatwe. Co więcej, konstelacje mogą być również wykorzystywane do uwodzenia i manipulowania innymi. Dlatego warto teraz poczuć, czy rzecz, która się akurat pojawia, jest spójna i prawdziwa, a następnie świadomie zadać sobie pytanie, co może przynieść, co może z niej „wyrosnąć”.
W tym dniu świadomie stwórz przestrzeń dla siebie, aby zająć się tematami, które Cię inspirują lub po prostu pomarzyć. Jakości czasu odpowiadają również działania twórcze i artystyczne oraz pobyt na łonie natury.

 

Księżyc w Koziorożcu

W CZWARTEK i PIĄTEK zrobi się bardziej rzeczowo i pragmatycznie. Warto teraz zakasać rękawy, zająć się konkretem, przejść do rzeczy. To dobra pora, żeby przetrawić doświadczenia i spostrzeżenia zdobyte w poprzednich dniach oraz sprawdzić pomysły pod kątem ich wykonalności. Dyscyplina będzie też sprzyjać koncentracji na wykonywanych zadaniach i obowiązkach.

 

Słońce w Bliźniętach

W czasie WEEKENDU nastrój znowu ulegnie zmianie. Teraz zrobi się luźniej i bardziej swobodnie. Czas sprzyja kontaktom towarzyskim, spotkaniom z przyjaciółmi, imprezom i zabawom. Ciesz się lekkością bytu!
W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ poszukaj inspiracji i natchnienia, ale nie trać z oczu ograniczeń własnych ani cudzych. Pamiętaj też, że z powodu retrogradacji Merkurego na wiele aktualnych spraw wpływa przeszłość i/lub nie można ich jeszcze definitywnie rozstrzygnąć.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Pixabay
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897