CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.05.Horoskop tygodniowyJowisz w Baranie – wojna i walka 9.5. – 16.5.2022

8 maja 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/05/Jowisz-w-baranie-wojna.webp?fit=1200%2C760&ssl=1

hasła tygodnia: Jowisz w Baranie – wojna, walka, impet / niezdecydowanie: przełom i parcie do przodu bez jasnego celu / cienie, słabości, niezałatwione sprawy i błędy zmuszają do zatrzymania się i refleksji / ocena sytuacji: zobaczyć i zaakceptować to co JEST

 

W tym tygodniu do głosu dojdą sprzeczne energie, dlatego możemy mieć problem z konstruktywnym wykorzystaniem jakości czasu. Nadal będzie odczuwalny silny entuzjazm, a od wtorku nabierze on dodatkowego impetu i bojowniczego charakteru. Jednocześnie możemy mieć problem z koncentracją i z tym, żeby w sposób bezpośredni osiągnąć konkretny cel.

Ponadto w ciągu tygodnia coraz bardziej widoczne staną się słabe punkty i stare obciążenia, zostaniemy też skonfrontowani z własnymi ograniczeniami. Prawdopodobnie niekorzystne okoliczności lub awarie spowodują opóźnienia bądź zmuszą nas do wybrania okrężnej drogi. Przede wszystkim osoby niecierpliwe oraz ci, którzy myślą, że mogą osiągnąć swoje cele, jeśli będą sprytni i postąpią właściwie, muszą liczyć się z frustracją i niepowodzeniami. Niewykluczone również, że sprawy z przeszłości zaciemnią teraz obraz konkretnej sytuacji. Do błędnych ocen mogą też prowadzić oczekiwania (pozytywne bądź negatywne) oparte na jakichś założeniach lub dawnych doświadczeniach.

Ci, którzy w takich chwilach zechcą za wszelką cenę przeć do przodu, będą podejmować ważne decyzje i spróbują coś wymusić, popełnią błąd lub zabrną w ślepy zaułek. Jednocześnie najbliższe dni sprzyjają dokonaniu podsumowania, zwłaszcza jeśli chodzi o konsekwencje podjętych już decyzji i przeprowadzonych eksperymentów, a także sondowaniu i rozważeniu istniejących możliwości. Zadbają o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu i trzymaj się konkretnych działań, które możesz teraz wykonać.

 

Merkury w ruchu wstecznym

Generalnie na pierwszy plan wysuną się trzy różne sfery doświadczeń.
Przede wszystkim 10 maja Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – przejdzie do ruchu wstecznego i pozostanie w nim do 3 czerwca. W efekcie w dziedzinie komunikacji, mediów, nauce, oświacie, w handlu i transporcie trzeba w tym czasie liczyć się z utrudnieniami, zakłóceniami i pomyłkami.
Jednocześnie na tapetę wrócą tematy i pomysły, które po raz pierwszy pojawiły się na przełomie kwietnia i maja. Tutaj chodzi o to, żeby przemyśleć, uzupełnić i skorygować to, co zaszło. Ogólnie to dobra pora, żeby zająć się informacjami i kontaktami z przeszłości. Czas nie sprzyja inicjowaniu nowych przedsięwzięć ani podpisywaniu umów w wymienionych dziedzinach. Przede wszystkim w kontakcie z nowoczesnymi środkami komunikacji istnieje spore prawdopodobieństwo wystąpienia niejasności, błędnych interpretacji i nieporozumień.

 

Wenus i Chiron

Również, jeśli idzie o związki i kwestie dotyczące wartości, ten tydzień dla wielu osób nie będzie najłatwiejszy. Przede wszystkim zapragniemy zająć się różnymi nierozwiązanymi sprawami. Jednocześnie sytuacja często nie pozwoli nam na podjęcie jasnej, spójnej decyzji. Każda z możliwych opcji może mieć niepożądane konsekwencje lub przywoływać bolesne i nieprzyjemne wspomnienia dawnych, nieprzepracowanych doświadczeń.
Najlepiej zrobisz, jeśli w takiej chwili zamiast od razu podejmować działanie, poświęcisz czas na to, żeby przyjrzeć się swoim reakcjom i odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest rozsądne i możliwe do wykonania w danej sytuacji.

 

Weryfikacja strategii

Zgodnie z trzecią konfiguracją chodzi o to, żeby zająć się skutkami decyzji podjętych w styczniu i lutym, a także przemyśleć konsekwencje działań zainicjowanych w minionym tygodniu. W obu przypadkach należy poradzić sobie z wewnętrznym oporem i zewnętrznymi przeszkodami, a także zyskać jasność co do kolejnych kroków i wysiłku, którego one wymagają.
Jeśli cel jest spójny i istnieje wola zaangażowania się, to teraz może nastąpić ważny przełom.
Równie dobrze może jednak dojść do nagłego zerwania i załamania koniunktury z powodu braku środków. W tym kontekście przed szczególnym wyzwaniem staną przywódcy i autorytety. Bądźcie gotowi dokonać wyboru, wziąć na siebie odpowiedzialność za jego skutki i ponieść stosowne konsekwencje.

 

To co JEST

Ogólnie rzecz biorąc, chodzi teraz o to, żeby ocenić punkt wyjścia i obecną sytuację. Bądźcie gotowi zobaczyć i zaakceptować to, co JEST. Na tej podstawie w następnym tygodniu możliwe są dalsze ustalenia i nowe spostrzeżenia. Unikajcie pochopnych decyzji, wniosków i działań!

 

Horoskop tygodniowy

PONIEDZIAŁEK powita nas z przyjaznej strony. Nie będziemy zbyt entuzjastycznie nastawieni  do działań i projektów, które wymagają wysiłku lub dyscypliny. Najchętniej wspólnie z przyjaciółmi zajmiemy się rzeczami, które sprawiają nam przyjemność. Zachowaj tego dnia spokój i przestrzegaj obowiązujących reguł gry.

 

Spowolnienie i opóźnienia

We WTOREK karta się odwróci – zrobi się trzeźwo i pragmatycznie. Jednocześnie Merkury  – patrząc z perspektywy Ziemi –  zastopuje. W efekcie nasze procesy myślowe spowolnią i możemy mieć problem z jasną oceną sytuacji.
Najlepiej w tym dniu zająć się najbardziej przyziemnymi zadaniami, jakie tylko są możliwe. Z jakości czasu skorzystają porządki, sprzątanie, praca w ogrodzie lub na łonie natury, ale także wszelkie działania dotyczące ciała i zdrowia. Na wszystko przeznacz odpowiednią ilość czasu.
W komunikacji grożą opóźnienia, awarie i utrudnienia.

 

Jowisz w Baranie – wojna

ŚRODA zaserwuje nam mieszany program. Na pierwszym planie pozostaną tematy codzienne, a także zadania wymagające uwagi i troski. Z drugiej strony wzrośnie potrzeba działania, będzie nas rozpierać energia, zechcemy przeć do przodu i jak najszybciej osiągnąć cel, pomijając pozornie błahostki czy szczegóły. Jeśli sprawy nie pójdą zgodnie z planem, pojawią się niecierpliwość i frustracja.
Najlepiej świadomie stwórz tego dnia wolną przestrzeń, która pozwoli Ci bawić się pomysłami i wizjami, dowolnie przemieszczać, ale także zająć codziennością. Pamiętaj jednak, że pochopne oceny, wnioski i decyzje, narażą Cię na ryzyko popełnienia błędów.
O godzinie 1:22 Jowisz wejdzie do znaku Barana, w którym pozostanie do 28 października. Na uśmiech losu mogą teraz liczyć szczególnie Barany z początku znaku. Przede wszystkim majowy pobyt Jowisza w Baranie podgrzeje nastroje, a pod koniec miesiąca, kiedy dołączy do niego Mars temperatura sięgnie zenitu. Prawdopodobnie sprawy zostaną w końcu nazwane po imieniu – wojna przestanie być konfliktem, a stanie faktem.

CZWARTEK i PIĄTEK upłyną pod znakiem związków oraz kwestii prawnych. W tych dniach poczujemy silną potrzebę piękna, harmonii, spotkań i wymiany myśli.
Czas szczególnie sprzyja wyjaśnianiu i rozwiązywaniu otwartych kwestii w związkach, pod warunkiem, że zaangażowane strony zachowują się w sposób uczciwy i świadomy. Mówcie o swoich życzeniach i pragnieniach, o tym, co Was porusza i wzrusza, ale bądźcie też gotowi wysłuchać drugą stronę. Wtedy istnieją duże szanse na osiągnięcie porozumienia.

 

Otwarte rany

Związki odegrają też istotną rolę w czasie WEEKENDU. Ponadto w centrum uwagi znajdą się  kwestie wartości, zasad, praw i granic. Ogólnie duża intensywność i tendencja do szybkiego czucia się sprowokowanym, zaatakowanym bądź zranionym sprawi, że nawet banalne sprawy mogą teraz wywołać zaskakująco gwałtowne reakcje.
To jednak dobra pora, żeby zająć się starymi, nierozwiązanymi sprawami dotyczącymi związków, niezaleczonymi ranami i urazami. Jeśli jesteś w stanie dostrzec swoje uczucia i potraktować je poważnie, ale nie pozwolisz im zdeterminować własnego zachowania, to masz duże szanse na wyjaśnienie lub uzdrowienie. Osoby na stanowiskach kierowniczych powinny teraz rozpoznać i uszanować swoje ograniczenia oraz wziąć odpowiedzialność za własne zachowanie. Sprawy skomplikują się, gdy jedna z zaangażowanych stron zechce uparcie trwać przy swoim zdaniu czy pomyśle, będzie go usprawiedliwiać i zareaguje oskarżeniami czy nadmierną surowością. Wtedy może nastąpić eskalacja konfliktu.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Alora Griffiths, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897