CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

Astro-StoriesAstroPrognozaSłońce-Saturn Wodnik 4.2.2022

3 lutego 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/02/Saturn.webp?fit=1200%2C761&ssl=1

 

Strażnik Saturn

W piątek, 4 lutego nastąpi koniunkcja Słońca z Saturnem w 15°56 Wodnika. Saturn przez długi czas wyznaczał koniec obserwowanego świata, dlatego – jako Strażnik Progu – był kojarzony ze śmiercią. Obecnie w astrologii psychologicznej uchodzi raczej za strażnika tego, co Realne, chroni to, co Prawdziwe przed nadużyciem, przed brakiem autentyczności, wszystkim, co nie jest zgodne z naszym prawdziwym Ja oraz to Ja ogranicza.

 

Tranzyt = obchód

Saturn jak ochroniarz i stróż co pewien czas robi obchód [tranzyt] – jeśli nic nie znajdzie, to zostawia ego w spokoju. Problem w tym, że zwykle coś znajduje i wtedy musi interweniować. Subiektywizm, tzn. mody, komunikaty narzucone przez rodziców, wzorce społeczne, cudze oczekiwania mają na nas potężny wpływ. Jeśli nie dochowamy wierności sobie, nie realizujemy własnej Misji, ale cudzy program, wtedy on przycina, ogranicza, dyscyplinuje. Dlatego każda forma cierpienia jest oczyszczeniem.

 

„Złoczyńca”

Trzeba zrozumieć, że Saturn nie działa wbrew nam, w tym sensie nie jest złoczyńcą, ale jako klasyczny władca 10 domu i Koziorożca pełni rolę regulatora, tzn. naprowadza nas na właściwą, zgodną z Przeznaczeniem ścieżkę.
Jeśli nie zdoła przeforsować swoich racji i wymusić na nas zmiany zachowania – w dzisiejszych czasach całe branże pracują na to, żeby udaremnić jego działanie, – to przychodzi Uran i nagła zmiana spada na nas niczym grom z jasnego nieba.

 

Jakość czasu

Saturn to dyscyplina, koncentracja, konkret, zadania i granice, które trzeba respektować. Jeśli uwzględnimy jego wymagania i dostosujemy się do nich, wtedy okaże się naszym sprzymierzeńcem. Tylko dzięki niemu możemy zrealizować plany i osiągnąć sukces. Krótko mówiąc: przez trudy do gwiazd!

 

Saturn-Słońce

„Przechodząc” przez Słońce, Saturn dyscyplinuje naszą wolę, skłania do powagi i koncentracji na rzeczach najważniejszych, często ogranicza też witalność. W astrologii klasycznej uznawany za malefika powstrzymuje to, co może przybrać ekstremalną postać i ulec wynaturzeniu.
Najbliższą koniunkcję odczują wszyscy, którzy w swoich horoskopach mają obsadę 14° i 16° Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika. Zapewne tranzyt Saturna już od pewnego czasu daje się Wam we znaki. W najbliższym miesiącu na próbę zostaną wystawione przede wszystkim Wodniki z 4-8 lutego, a także wszyscy właściciele horoskopów z obsadą 16°-19° tego znaku.

 

Bądźcie wytrwali, cierpliwi i zdyscyplinowani – nie tylko w praktyce jogicznej!

© zdjęcie: Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897