CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.02Horoskop tygodniowyNów w Wodniku – samotność 31.1. – 6.2.2022

30 stycznia 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/01/now-w-wodniku-pustka-czas-proby.webp?fit=1200%2C764&ssl=1

Hasła tygodnia: nów w Wodniku – samotność i czas próby / reorientacja / uzyskać jasny obraz sytuacji / podjąć zasadnicze decyzje i liczyć się z ich konsekwencjami / pierwsze, konstruktywne działania na drodze ku przyszłości / powaga, rozwaga i dokładność w powiązaniu z kreatywnością i tolerancją pozwolą osiągnąć nowe porozumienie i zbudują zaufanie

Zmiana, która zarysowała się w minionym tygodniu, nabierze teraz dynamiki. Zanim jednak stanie się faktem, czeka nas czas próby. Powszechną uwagą coraz bardziej zacznie przykuwać przyszłość oraz dalsza strategia działania. Wydarzenia tych dni mogą nam dostarczyć ważnych, nowych impulsów i spowodować zmianę punktu widzenia. Wciąż dominują poważne nastroje, a nasze podejście do życia jest ostrożne. Teraz nie będziemy się kwapić z podejmowaniem zbyt szybkich czy śmiałych działań.
Na pierwszy plan wysuną się konserwatywne, tradycyjne poglądy, poczucie odpowiedzialności, wierność zasadom. Chociaż znaki są korzystne dla nowych tematów i rośnie wiara w przyszłość, to w wielu procesach chodzi o to, żeby najpierw uporać się z istniejącymi zastrzeżeniami, zahamowaniami i przeszkodami. Każdej decyzji powinno teraz towarzyszyć pytanie, co konkretnie jest możliwe do zrealizowania i jakich konsekwencji w związku z tym należy oczekiwać.

W większości spraw pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest ponowne przyjrzenie się temu, co zaszło w ciągu ostatnich tygodni, a nawet miesięcy oraz zebranie odpowiednich informacji. Na podstawie zdobytej w ten sposób wiedzy można następnie wyciągnąć wnioski, powziąć decyzje i zaplanować kolejne działania. Spróbujmy połączyć uważność, szacunek i konsekwencję z tolerancją i otwartością na nowe pomysły. Wtedy istnieją duże szanse, że znajdziemy wyjście nawet z pozornie zablokowanych sytuacji albo ze ślepego zaułku. Warunkiem sukcesu jest z jednej strony jasna, zdecydowana postawa, a z drugiej – zrozumienie dla stanowiska innych.

Nie dajcie się wprowadzić w błąd ani odwieść od swoich zamiarów oraz rzeczy, które są dla was ważne. Trzymajcie się tego, co jest możliwe i wykonalne, działajcie stopniowo, postępując krok po kroku. Jeśli teraz spróbujesz coś wymusić, to możesz zniszczyć lub stracić więcej niż myślisz. Ale rezygnacja i bezczynność również nie są rozwiązaniem, ponieważ wtedy ryzykujesz, że staniesz się ofiarą okoliczności. Najlepiej trzymaj się motta: cierpliwość, wytrwałość i dyscyplina prowadzą do sukcesu!

 

Samotność i czas próby

W centrum uwagi znajdą się rozmaite autorytety i przywódcy. Będą oni musieli zająć konkretne stanowisko, podjąć zasadnicze decyzje i wziąć na siebie odpowiedzialność. Całkiem możliwe, że dojdzie też do zmian w szeregach rządzących czy w kierownictwie – ktoś zostanie zdymisjonowany albo obejmie zupełnie nowy urząd.
Również na płaszczyźnie osobistej należy określić stanowisko. Chodzi o to, żeby zmierzyć się z własnymi kompetencjami, mocnymi i słabymi stronami, określić zamiary i cele oraz wyznaczyć kierunek na przyszłość. Zapytaj siebie, co jest dla ciebie ważne w życiu, w co jesteś gotów się zaangażować, nawet w dłuższej perspektywie. Dokonaj wyboru w taki sposób, abyś mógł poradzić sobie z ewentualnymi konsekwencjami.

 

Horoskop tygodniowy

Wydarzenia PONIEDZIAŁKU będą bezpośrednio nawiązywać do tego, co zaszło w czasie weekendu. Teraz trzeba wnikliwie zająć doświadczeniami minionych dni, zbadać ich powody oraz tło. W południe nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Zapragniemy coś zrozumieć i porozmawiać z innymi na ten temat.
Jeśli odważnie stawisz czoło istniejącej sytuacji i podejdziesz do niej z pewnym dystansem, to możesz zająć się sprawami, które już od dłuższego czasu absorbują Twoją uwagę. Dzięki temu uzyskasz większą jasność i stworzysz dobre warunki dla nadchodzących decyzji. Jakość czasu sprzyja również wszystkim działaniom, które polegają na uporządkowaniu, wyjaśnieniu i zakończeniu czegoś.

 

Nów w Wodniku

We WTOREK napłyną pierwsze impulsy związane z decyzjami i krokami, które przyjdzie nam podjąć w dalszej części tygodnia oraz w przyszłym miesiącu. Rano o 6.46 nastąpi nów w Wodniku. W tym dniu szczególnie da o sobie znać napięcie pomiędzy skłonnością do buntu i uwolnienia się od krępujących ograniczeń a blokadami i lękami. Poszukajmy sposobu poradzenia sobie z tymi sprzecznymi energiami. Warto wykorzystać odczuwalne teraz rozdrażnienie i skłonność do kwestionowania wszystkiego, aby dowiedzieć się, co (już) nie jest w porządku i gdzie potrzebne są zmiany. Odważnie zmierzcie się ze swoimi wewnętrznymi lękami lub zewnętrznymi wymaganiami, nie podejmujcie jednak ostatecznych działań ani decyzji. Wydarzenia i doświadczenia tego dnia uruchomią wprawdzie nowe procesy, ale w ciągu tygodnia napłyną jeszcze kolejne impulsy. Dlatego jest za wcześnie, żeby w tym momencie zobowiązać się do czegoś.
Tego dnia w kalendarzu chińskim rozpocznie się Rok Wodnego Tygrysa.

W ŚRODĘ i CZWARTEK napięcie chwilowo opadnie i poczujemy tęsknotę za zrozumieniem oraz harmonią. Łatwiej przetrawimy też to, co było i pogodzimy się z tym, co jest. Poza tym wiele osób poczuje powiew optymizmu i większą pewność siebie.
Byłoby idealnie, gdybyśmy zdołali teraz stworzyć „wyspy czasu”, na których możemy po prostu BYĆ, marzyć lub pozwolić odpocząć swojej duszy. Na nasze samopoczucie korzystnie wpłynie też kontakt z naturą. Nie bierzcie teraz na siebie zbyt wiele i w miarę możliwości unikajcie gorączkowych, stresujących sytuacji.

 

Słońce/Saturn – czas próby

W PIĄTEK, SOBOTĘ i NIEDZIELĘ nadejdzie wielka zmiana. Merkury pozornie zatrzyma się, a następnie ruszy „do przodu”. W efekcie rozpocznie się proces przetwarzania zdobytych informacji, wdrażania w czyn konkretnych impulsów i podejmowania ostatecznych decyzji. Szczególnie dotyczy to komunikacji, mediów, handlu i transportu. Na początku możemy jednak mieć problem z wyraźnym zobaczeniem spraw. Najlepiej zbierzcie swoje wrażenia i zadajcie sobie pytanie, co naprawdę się dla Was liczy, czego jesteście gotowi bronić. Od piątkowego popołudnia energie ulegną zmianie. Teraz pojawi się potrzeba aktywności, podejmowania decyzji i działania.

Od piątku wieczorem, w sobotę, a także w niedzielę zrobi się poważnie i trzeba będzie przejść do rzeczy. Teraz chodzi o określenie własnych intencji i celów, zaangażowanie się w coś i rozważenie związanych z tym działań. W tym kontekście okaże się jednak, że nie wszędzie możemy zadziałać zgodnie z planem. Niekorzystne okoliczności i wątpliwości zaniepokoją nas i wzbudzą naszą bezradność. Nie zniechęcajcie się w takiej chwili. Spróbujcie zobaczyć, co przy pewnym wysiłku da się zrealizować, a co trzeba zaakceptować takim, jakie jest. Wtedy świadomie użyjcie silnych energii do zrobienia rzeczy, które są wykonalne, nie próbujcie jednak przebić głową muru i nie „wściekajcie się”. Poza tym warto zadbać o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Kostiantyn Li, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897