CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.01AstroPrognozaHoroskop tygodniowyPełnia w Raku i silne emocje 17. – 23.1.2022

16 stycznia 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/01/Pelnia-Rak.webp?fit=1200%2C760&ssl=1

Hasła tygodnia: pełnia w Raku i silne emocje / przystanek na drodze ku nowym czasom – określić własną pozycję, wyciągnąć lekcję z poczynionych doświadczeń, zdobyć nowe informacje, rozważyć oraz przedyskutować zmiany i korekty

Również w tym tygodniu będą równolegle zachodzić bardzo różne procesy. Wydarzenia, doświadczenia oraz decyzje ostatnich dni mogły przynieść znaczącą zmianę oraz uruchomić coś zupełnie nowego. Z drugiej strony nadal będziemy mieć problem z określeniem jednoznacznego kierunku działania i zobowiązaniem się do czegoś konkretnego.

 

Merkury i Wenus – retrogradacja

W tym kontekście istotną rolę odegrają Merkury i Wenus, które – patrząc z perspektywy Ziemi – są w ruchu wstecznym. W sprawach przez nie symbolizowanych na pierwszy plan wysunie się przeszłość. Dawne doświadczenia znacząco wpłyną teraz na nasz punkt widzenia, wartości i zachowanie.
Przede wszystkim dotyczy to informacji, komunikacji, mediów, oświaty, handlu i transportu (Merkury), jak również wartości, finansów, gospodarki, związków i umów (Wenus). Tutaj chodzi o to, żeby jeszcze raz zająć się wydarzeniami ostatnich tygodni, dostrzec, wyjaśnić albo naprawić popełnione błędy. Trzeba też wrócić do otwartych spraw, nieprzepracowanych doświadczeń i uświadomić sobie ich ogromny wpływ na nasze aktualne zachowanie.

 

Korekta nowego ładu

Dlatego ten tydzień sprzyja retrospekcji i ocenie bieżącej sytuacji. Poza tym na poziomie osobistym w związkach i sprawach dotyczących posiadanych dóbr, warto podjąć tematy, które wcześniej zostały zaniedbane albo wyparte i je wyjaśnić. To również dobra pora na skorygowanie swoich planów, zawartych umów i wcześniejszych ustaleń. Osoby, które skorzystają z okazji i świadomie zadbają o te sprawy, mogą teraz stworzyć solidne podstawy pod dalsze działania.
Na szerszym poziomie zostaną podjęte przerwane wcześniej rozmowy i negocjacje. Jakość czasu sprzyja też zrewidowaniu istniejących struktur, ustaleń i ocen w sprawach gospodarczych. Niewykluczone, że przy okazji na jaw wypłyną informacje, które uznano za zaginione albo utracone. Rzucą one nowe światło na aktualną sytuację, pozwolą wrócić do rozmów, które utknęły w martwym punkcie i naświetlić jakiś temat.
Natomiast nie zaleca się teraz podejmowania działań, które mają charakter przyszłościowy i są związane z rozpoczynaniem czegoś zupełnie nowego. Szczególnie dotyczy to sfery informacji, komunikacji, mediów, finansów i związków. Tutaj istnieje spore niebezpieczeństwo, że przesadne wyobrażenia albo niezałatwione sprawy z przeszłości zmącą nasz osąd. Ewentualnie weźmiemy na siebie obciążenia, które później okażą się czynnikiem zakłócającym.

 

Uran

Prawdopodobnie nie będzie też można podejść w sposób spokojny i konstruktywny do opisanych tematów, ponieważ inne sprawy wywołają w nas wewnętrzny niepokój i wytrącą nas z równowagi. Rozbudzą one silną potrzebę uwolnienia się, wyrwania do przodu, dążenia do celu i zrobienia czegoś «sensownego». W efekcie wzrośnie niebezpieczeństwo pochopnego działania i nieprzemyślanych decyzji.
W tym pełnym kontrastów programie należy starannie wybierać swoje działania i zależnie od tematu odpowiednio postępować. Najlepiej świadomie poszukajcie przestrzeni albo «placu zabaw», wybierzcie sprawy, w których możecie poeksperymentować z pomysłami i być aktywni, nie ingerując w opisane powyżej procesy ani im nie przeszkadzając.

Doskonale nadaje się do tego aktywność sportowa, jak również luźny dialog na tematy związane z rozmaitymi poglądami czy pomysłami. W przypadku tego ostatniego spróbujcie jednak nie rościć sobie prawa do posiadania «racji», znalezienia rozwiązań czy osiągnięcia natychmiastowych rezultatów.

 

Horoskop tygodniowy

Nawet jeśli nie nadszedł jeszcze czas na konkretną realizację zamierzeń, to omawiane teraz pomysły i opcje mogą w późniejszym czasie odegrać ważną rolę przy podejmowaniu decyzji. Doskonałym wentylem dla niepokoju czy niecierpliwości, które możemy odczuwać, będą też wszelkie kreatywne gry. Generalnie przygotujcie się na zaskakujące zwroty akcji, zakłócenia oraz awarie!
Niezależnie czego doświadczycie albo co zrobicie, bądźcie świadomi, że kolejny tydzień przyniesie w tym zakresie nowe, ważne informacje. Podjęcie ostatecznych działań i zasadniczych decyzji można rozważyć dopiero w lutym.

 

Pełnia w Raku – intensywne emocje

Już początek tygodnia stoi pod znakiem intensywnych doświadczeń. W PONIEDZIAŁEK główną rolę odegrają rozmaite uczucia i emocje. Tego dnia wzrośnie potrzeba serdeczności, ciepła, przynależności oraz «ojczyzny». Dodatkowo na nasze zachowanie wpłynie lęk przed stratą, poczucie bezsilności, złość albo dążenie do stłumienia bądź kontrolowania wszelkich nieprzyjemnych uczuć oraz ich manifestacji.
Istotne okażą się tutaj wydarzenia i przeżycia, które przyniósł ostatni weekend. Z drugiej strony doświadczenia tego dnia mogą spowodować gwałtowne reakcje.
Tak czy owak wzbiorą fale emocji. Jeśli zdołamy zachować spokój w obliczu intensywnych doznań i nie przystąpimy od razu do działania, to możemy wykorzystać gwałtowne reakcje, żeby dowiedzieć się czegoś nowego o samych sobie. Świadomie poszukajcie takich form aktywności, które pozwolą Wam wyrazić własne uczucia. Doskonale nadają się do tego również prace domowe, np. sprzątanie, czyszczenie, porządkowanie.
W nocy z poniedziałku na WTOREK (00:48) nastąpi pełnia w Raku. Zwróćcie uwagę na swoje sny – mogą Wam dostarczyć ważnych informacji na temat aktualnej sytuacji, kondycji Waszej psyche albo dalszej drogi.

 

Uran rusza „do przodu”

We wtorek i ŚRODĘ opisany na wstępie niepokój osiągnie apogeum. Teraz poczujemy chęć działania, wyrwania się z rutyny i odważenia na coś.  Nie zabraknie nam również buntowniczych impulsów, kreatywnych albo «szalonych» pomysłów. Jednocześnie będziemy musieli stawić czoło wewnętrznym oporom i lękom albo zewnętrznym przepisom. W najlepszym razie zdołamy zrównoważyć przeciwstawne impulsy. Świadomie stwórzcie sobie przestrzeń, znajdźcie miejsce i formy aktywności, które pozwolą Wam wyrazić kreatywne impulsy i pomysły. Uszanujcie jednak własne i cudze granice, trzymajcie się reguł albo świadomie weźcie odpowiedzialność za konsekwencje swojej «ucieczki». Poświęćcie też dostatecznie dużo czasu na wszystko, co zamierzacie zrobić i bądźcie przygotowani na niespodzianki.

 

Słońce w Wodniku

W CZWARTEK zrobi się spokojniej, będziemy bardziej otwarci, ale również pragmatyczni. Dodatkowo w czwartek i w PIĄTEK wzrośnie potrzeba porządku i klarowności.  W efekcie oba dni sprzyjają zadbaniu o sprawy dnia codziennego, które wcześniej, w natłoku zdarzeń zeszły na drugi plan. Warto też wykorzystać jakość czasu, żeby zasięgnąć informacji na interesujące nas tematy, zwłaszcza dotyczące kwestii organizacyjnych. To również dobra pora na zweryfikowanie podpisanych już umów i określenie możliwości ich realizacji. Jeśli przy tym zajmiecie się tematami, które od dawna tkwią w zawieszeniu, to sporo załatwicie.

W SOBOTĘ znowu będzie gorąco. Nadal możemy odczuwać dużą potrzebę porządku i klarowności, ale pojawi się spory problem z koncentracją. Z jednej strony tęsknoty i ukryte pragnienia, a z drugiej zawiedzione nadzieje i frustracje z powodu niepowodzeń albo działań, które przebiegają niezgodnie z planem, odciągną naszą uwagę od rzeczy ważnych, wzbudzą niezadowolenie i złość. Tego dnia nie bierzcie na siebie zbyt wiele. Postarajcie się znaleźć czas na to, żeby pomarzyć, pofantazjować i pobujać myślami w obłokach. Zadbajcie też o odpowiednią dawkę fizycznej aktywności. Doskonale nadaje się do tego ruch na świeżym powietrzu albo sprzątanie.

W NIEDZIELĘ zapragniemy kontaktów z innymi ludźmi i chętnie porozmawiamy z osobami o podobnych zapatrywaniach. Teraz wzrośnie też potrzeba harmonii i piękna. To dobry dzień na spotkania z przyjaciółmi, na to, żeby wspólnie zająć się jakimś tematem albo aktywnościami, które służą ciału oraz duszy. Wykorzystajcie okazję, żeby zobaczyć, czego Wam do tej pory brakowało i poszukajcie możliwości zaspokojenia tych potrzeb.

 
autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Kym Mackinnon, Unspalsh
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897