CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

Bez kategoriiKryzys: Słońce-Pluton 10. – 16.1.2022

9 stycznia 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/01/zniszczenie-kryzys-slonce-pluton.webp?fit=1200%2C759&ssl=1

Hasła tygodnia: kryzys i zniszczenie struktur: Słońce-Pluton / zmiana, część 1. – spojrzenie wstecz i ponowna ocena informacji, negocjacji oraz powziętych decyzji / zmiana perspektywy i przygotowanie nowego początku / pragnienia albo lęki vs. realia / dostrzec popełnione błędy i skorygować kurs / podejście do władzy i autorytetu

Również w tym tygodniu – podobnie jak w poprzednich – jednocześnie będą zachodzić bardzo różne procesy. W efekcie – zależnie od horoskopu urodzeniowego – przyjdzie nam się zmierzyć z mniejszymi lub większymi wyzwaniami. Wewnętrzne naciski lub zewnętrzne okoliczności mogą wymusić dokonanie reorientacji. Z drugiej strony w wielu sprawach wciąż będziemy mieć problem z jasną oceną sytuacji i powzięciem stosownych decyzji.

 

Spojrzeć wstecz

Naszą uwagę nadal będzie absorbować przeszłość, głównie wydarzenia minionych tygodni, do końca listopada włącznie. Mogą one teraz pojawić się w zupełnie nowym świetle. W innych przypadkach podczas retrospekcji na nowo przyjrzymy się obranym przed rokiem celom i powziętym wtedy decyzjom. Ważne jest, aby zobaczyć rozwój i doświadczenia poczynione w tym kontekście, docenić sukcesy i wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów.

 

Kryzys: Słońce-Pluton

Jednocześnie w ciągu tygodnia nastąpi kilka punktów zwrotnych i zmian kursu, które w weekend doprowadzą do fundamentalnych decyzji o długofalowych skutkach.
Zależnie od tematu i sfery życia na pierwszy plan wysuną się różne procesy i doświadczenia. Przede wszystkim w kontekście działania i decydowania istnieje teraz duże niebezpieczeństwo popełnienia błędów i pomyłek.
Poczujemy ogromną potrzebę osiągnięcia konkretnego celu i dowiedzenia się, dokąd to wszystko nas prowadzi. Jednak jakość czasu wskazuje, że właśnie na takie pytanie w chwili obecnej nie znajdziemy odpowiedzi.

 

Krajobraz we mgle

Sytuacja przypomina teraz raczej krajobraz pogrążony w gęstej mgle. Wszystko ma rozproszoną jakość, percepcja jest zmieniona i nawet rzeczy dobrze znane, zdają się obce czy dziwne. Jeśli jesteś pewny, że wiesz, co robisz i w efekcie zadziałasz pochopnie, to ryzykujesz popełnienie błędów. Dlatego należy przestrzegać zasad jazdy i poruszania się we mgle. Zmniejsz prędkość i w razie konieczności zatrzymaj się na chwilę, aby odzyskać orientację. Bądź też przygotowany na rozczarowanie, bo jakaś sprawa okaże się zupełnie inna niż początkowo sądziłeś.
Przede wszystkim warto zadbać o wystarczającą dawkę ruchu (taniec, sport), w przeciwnym razie frustracja, agresja i złość będą rosły, co może skłonić Cię do zrobienia rzeczy, których później pożałujesz.

 

Spowolnienie i opóźnienia

W dziedzinie mediów, komunikacji, nauce, oświacie, w zakresie przetwarzania danych cyfrowych i informacji nastąpi teraz ważny punkt zwrotny. Zaskakujące incydenty, niespodziewane odkrycia, zakłócenia lub kryzysy wywołają tu spore poruszenie i zainicjują proces ponownej oceny sytuacji. Ponieważ 14 stycznia Merkury „zatrzyma się”, aby przejść do ruchu wstecznego, konkretne wnioski i ustalenia będą przedwczesne. Raczej chodzi o to, żeby w nadchodzących tygodniach uporządkować swoje przemyślenia i zasięgnąć nowych informacji. Dopiero pod koniec lutego będzie można dokonać jasnego oglądu sytuacji i wyciągnąć właściwe wnioski.
Zatrzymaniu Merkurego mogą też towarzyszyć trudności w logicznym, spójnym myśleniu na poziomie życia codziennego. Jednocześnie w powietrzu pojawi się napięcie, wzrośnie skłonność do irytacji i pochopnych stwierdzeń. Warto powściągnąć tego rodzaju impulsy oraz swoją niecierpliwość. Lepiej świadomie poświęć czas na kreatywne pomysły, poeksperymentuj i nie myśl schematycznie. Szukaj okazji do rozmowy, ale nie zobowiązuj się do niczego konkretnego. Istnieje duża szansa, że od końca lutego wykorzystasz część pomysłów i możliwości, które teraz się pojawią.

 

Słońce-Pluton w Koziorożcu

Pod koniec tygodnia zapadną ważne decyzje. Autorytety, ojcowie i wszelkiego rodzaju przywódcy staną przed koniecznością powzięcia fundamentalnych decyzji dotyczących dalszej strategii działania. Silne energie wymuszą ekspresję, świeże spojrzenie na życie, własne intencje, motywacje, cele oraz ponowne określenie własnego kursu.
Na konkretnym poziomie chodzi głównie o władzę i autorytet oraz o nadużywanie swoich uprawnień. W efekcie może dojść do demonstracji siły i ekstremalnych prób kontrolowania zdarzeń. Z drugiej strony władza może zostać obalona albo ważna osoba pozbawiona urzędu. Na pierwszy plan wysuną się zhierarchizowane lub autorytarne instytucje.
Na poziomie osobistym chodzi o to, żeby ponownie zdefiniować własne cele i odpowiednio się ukierunkować. Jeśli wiesz, co jest dla Ciebie ważne i skoncentrujesz się na tym, to znajdziesz teraz energię, żeby zrobić coś „wielkiego” albo poradzić sobie z wyjątkowo trudnym zadaniem.
Przede wszystkim ta konfiguracja astrologiczna dotyczy urodzonych 16 i 17 stycznia oraz wszystkich, którzy w swoich horoskopach mają obsadę 27°-29° Barana, Raka, Wagi i Koziorożca. Dla Was nadszedł czas wielkiej transformacji.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK rano będziemy w wojowniczym nastroju. Teraz może nas rozpierać energia. Najlepiej skoncentrujcie całą uwagę i siłę na wybranym projekcie. Jeśli poświęcicie mu się bez reszty, to poradzicie sobie nawet z największymi wyzwaniami i osiągniecie przełom. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna, jeżeli zabraknie Wam jasnej motywacji do działania albo górę wezmą instynkty czy popędy. Świadomie poszukajcie trudnych zadań albo zadbajcie o fizyczny wysiłek. Po południu żądza czynu ustąpi miejsca potrzebie spokoju i bezpieczeństwa. Teraz z trudem znajdziemy motywację do działania.

WTOREK i ŚRODA przyniosą dość mieszany program. W tych dniach zatęsknimy za pięknem czy pokojem i z nostalgią będziemy wspominać przeszłość. Z drugiej strony dadzą o sobie znać niepokój i skłonność do dekoncentracji. W efekcie byle błahostki mogą nas irytować i frustrować.  Najlepiej poświęćcie na wszystko, co zamierzacie zrobić, więcej czasu niż trzeba, wtedy nawet nagłe zakłócenia i przeszkody nie wytrącą Was z równowagi. Poza tym, jeżeli zdołacie trzymać się tego, co w danej chwili jest do zrobienia, zająć tym, co konieczne i świadomie zadbać o rzeczy, które Wam służą, to te dni przyniosą więcej możliwości, niż początkowo się wydawało.

 

Opóźnienia, nieporozumienia

W CZWARTEK i PIĄTEK wzrośnie potrzeba kontaktów oraz rozmów. Teraz nie zabraknie inspiracji ani kreatywnych pomysłów. Dlatego czas sprzyja aktywnościom w najbliższym środowisku, dyskusjom na najróżniejsze tematy oraz burzom mózgów.
Ponieważ w piątek Merkury «zatrzyma się» i do 4 lutego będzie w ruchu wstecznym, to możemy mieć problem z wyciąganiem logicznych wniosków, a nasze procesy myślowe znacząco spowolnią. Przede wszystkim w codziennej komunikacji i (cyfrowym) przekazie informacji mogą wystąpić błędy, nieporozumienia, zakłócenia i pomyłki. Jednocześnie otworzą się drzwi do innych wymiarów informacji i na nowo zyskamy dostęp do treści, które uznaliśmy za utracone czy zapomniane albo do których wcześniej nie przywiązywaliśmy zbyt dużej wagi.
Jeśli jesteście gotowi rozważyć nawet najbardziej nietypowe myśli bądź niezwykłe możliwości i wybadać je w lekki, niezobowiązujący sposób, to możecie teraz zdobyć ważne informacje. Wprawdzie uzyskane w ten sposób spostrzeżenia nie pozwolą jeszcze na wyciągnięcie ostatecznych wniosków, ale mogą być bardzo cenne jako podstawa i punkt wyjścia do dalszych poszukiwań.

Również w SOBOTĘ na pierwszym planie pozostaną kontakty towarzyskie, rozmowy oraz ciekawe pomysły. Jednak uwaga – ponieważ Merkury jest już w retrogradacji – istnieje zwiększona tendencja do nieporozumień. Warto wykorzystać te energie na wyjaśnienie otwartych kwestii lub wznowienia rozmów na tematy, które szczególnie nas interesują. Po południu nastrój ulegnie zmianie – zrobi się bardziej emocjonalny i osobisty. Teraz wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa i przynależności, a także intensywność doznań.

 

Kryzys: Słońce-Pluton

W NIEDZIELĘ zachodzące procesy osiągają swoje apogeum i punkt zwrotny. Wydarzenia i doświadczenia tego dnia mogą wyzwolić potężny impuls, zniszczyć struktury, które już nie służą życiu, ale również wydobyć na światło dzienne rzeczy wcześniej ukryte i uruchomić ogólną reorientację. Poświęćcie dostatecznie dużo czasu na introspekcję i zadajcie sobie pytanie, co naprawdę cenicie w życiu, czemu jesteście gotowi poświęcić się bez żadnego ale, całym ciałem i duszą. Dla realizacji tych spraw czy zadań zostanie teraz uwolniona potężna energia. Kolejne informacje na ten temat napłyną już w PONIEDZIAŁEK

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Kirill Sharkovski, Unspalsh
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897