CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20212021.12.Horoskop tygodniowyPełnia Bliźnięta: napięcia 13. – 19.12.2021

12 grudnia 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/12/pelnia-bliznieta.webp?fit=1200%2C760&ssl=1

hasła tygodnia: pełnia Bliźnięta / zmiana hierarchii wartości i związki w centrum uwagi / określić swoją pozycję i zweryfikować fakty: pauza – sprawdzić, co jest wykonalne / rzeczowość i pragmatyczne podejście do życia opłacą się / Baran, Rak, Waga, Koziorożec + Byk i Skorpion z końca znaków wystawione na próbę

Ten tydzień pod względem astrologicznym przyniesie liczne sprzeczności. Z jednej strony nastąpi teraz swoiste odprężenie. W niektórych sferach zrobi się bardziej rzeczowo i pragmatycznie. Takie podejście będzie sprzyjać merytorycznym dyskusjom poświęconym aktualnym problemom. Łatwiej staniemy ponad sporami, różnymi poglądami czy przekonaniami i dostrzeżemy szerszy kontekst sprawy. Czas sprzyja też zbadaniu głębszych aspektów i tła wybranych kwestii.
Bądźmy gotowi bez żadnego ale stawić czoło zachodzącym procesom, wtedy zdołamy świeżym okiem spojrzeć na sytuację oraz podjąć pierwsze kroki zmierzające do osiągnięcia porozumienia w sprawie wspólnej strategii.

 

Różnica zdań – walka frakcji

Jednocześnie wyraźnie zarysuje się różnica zdań w obrębie jednego ugrupowania. Dodatkowo utrzyma się zwiększona drażliwość, tendencja do przesyconych ideologią debat oraz tarć między frakcjami. Będzie temu towarzyszyć skłonność do prowokowania innych i energicznego, a nawet brutalnego forsowania własnych poglądów. Dlatego istnieje spore prawdopodobieństwo destrukcyjnego rozwoju wypadków.
Ponadto możemy spodziewać się większej liczby sytuacji, w których nie ma „właściwej” odpowiedzi lub decyzji, a także paradoksalnych, racjonalnie niewytłumaczalnych zachowań lub nieoczekiwanych, a czasem dramatycznych zdarzeń. Przede wszystkim zachowajcie wtedy zimną krew, zatrzymajcie się i zadajcie sobie pytanie, co jest dla Was istotne i możliwe w danej chwili.
Jeśli postawicie na tolerancję i akceptację oraz spróbujecie zobaczyć to, co się dzieje, jako część większej historii, to możecie sporo zrozumieć. Niewykluczone, że otrzymacie też nieoczekiwane wsparcie i znajdziecie zaskakujące rozwiązanie jakiegoś od dawna istniejącego problemu.

 

Związki i wartości

Na bardziej konkretnym poziomie w centrum uwagi znajdą się wszelkiego rodzaju relacje i wartości. Tutaj wydarzenia i przeżycia tego tygodnia zainicjują punkt zwrotny.  W efekcie będziemy musieli spojrzeć inaczej na doświadczenia minionych dni i zrozumiemy je w szerszej perspektywie. W tym procesie na ciężką próbę zostaną wystawione dotychczasowe pewniki, poczucie bezpieczeństwa i struktury.
Wydarzenia tych dni mogą uwydatnić zachodzącą zmianę hierarchii wartości (zrównoważony rozwój, zasoby, znaczenie rezygnacji z czegoś). Jeśli chodzi o wymierne wartości np. ekonomiczne, finanse, środki trwale, to pojawi się pytanie o ich podstawę, prawdziwą treść i trwałość.
Na próbę zostaną wystawione również relacje osobiste, polityczne, między państwami oraz wszelkie formy partnerstwa. Tutaj chodzi o określenie motywacji do związku, jak również o kwestie zaufania i lojalności.
Niewykluczone, że prowokacje lub kryzysy wymuszą jednoznaczne deklaracje bądź wiążące zobowiązania. W efekcie spójne, autentyczne i żywe więzi zostaną wzmocnione i pogłębione. Jednocześnie jeszcze bardziej zaznaczą się istniejące od dłuższego czasu problemy i nieporozumienia.

 

«Zdrada» i zemsta

Sytuacja zrobi się trudna i nieprzyjemna, jeżeli jedna ze stron zechce potraktować wszystko, co nie odpowiada jej wyobrażeniom o lojalności jako «zdradę» albo górę weźmie żądza zemsty. Wtedy może dojść do dramatycznych, a nawet niebezpiecznych sytuacji.
Trzeba wiedzieć, że tego rodzaju procesy inicjują większe, długofalowe zjawisko. Dopiero w marcu przyszłego roku zapadną ostateczne decyzje i zobaczymy rezultaty aktualnych wydarzeń.
Wenus w niedzielę „zatrzyma się”, a następnie przejdzie do ruchu wstecznego w 26°29 Koziorożca. Będzie więc w pobliżu Plutona, z którym 25. grudnia uściśli drugą w tym miesiącu koniunkcję (pierwsza: 11.12., trzecia: 3.3.2022). Próba dla związków i wartości szczególnie dotyczy właścicieli horoskopów z obsadą drugiej połowy Barana, Raka, Wagi i Koziorożca, ale również zodiakalnych oraz ascendentalnych Byków i Skorpionów. Postarajcie się nie wyciągać pochopnych wniosków.

 

Komunikacja

Poza tym w centrum uwagi znajdą się szeroko pojmowana komunikacja, wszelkiego rodzaju kanały informacyjne (media, sieci społecznościowe), oświata, nauka, handel i transport. Tutaj zostaną uwypuklone istniejące słabości oraz problemy, które nie zostały jeszcze rozwiązane. Ponadto, racjonalnie niezrozumiałe wydarzenia i zakłócenia wskażą granice naszej własnej zdolności działania i podejmowania decyzji.
W tym kontekście warto zaakceptować sytuację taką, jaka jest. Nie ulegajmy jednak zniechęceniu, nie poddawajmy się, wtedy zdołamy wyjaśnić stare historie, a następnie dostrzec nowe rozwiązania. Sprawy skomplikują się, jeżeli damy za wygraną albo pozwolimy, by górę wzięły rozgoryczenie, ślepa wściekłość i nienawiść. Jeśli do tego dojdzie, to wycofajcie się i spauzujcie, zanim podejmiecie jakąkolwiek decyzję lub zrobicie coś, czego później pożałujecie. W niedzielę pełnia Bliźnięta – Księżyc utworzy opozycję do Słońca w 27°28 Strzelca.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK nastąpi wyraźna zmiana energii wiodących, która w wymienionych powyżej dziedzinach wyznaczy dalszy kierunek i położy podwaliny pod przyszłość. Teraz może nas rozpierać żądza czynu i chęć forsowania swoich racji. Dodatkowo, jeśli sprawy nie pójdą po naszej myśli, będziemy skłonni reagować w sposób gwałtowny i niewspółmierny do bodźca. W efekcie trzeba liczyć się z napięciami i dość wybuchową atmosferą. Jednocześnie w ciągu dnia komunikacja zrobi się bardziej stonowana, rzeczowa i łatwiej skoncentrujemy się na wybranym temacie.
Warto wykorzystać ten dzień na porządki oraz wyjaśnienie nierozstrzygniętych kwestii. Powściągnijcie jednak skłonność do tego, żeby w trakcie rozmowy przy każdej kontrowersji udowadniać swoją rację. Lepiej świadomie poszukać możliwości, które pozwolą w sensowny sposób wykorzystać silne energie, np. zająć się aktywnością fizyczną.

We WTORKOWE południe napięcie opadnie, zmaleje też żądza czynu. Teraz do głosu dojdzie potrzeba bezpieczeństwa i stabilności.

Również w ŚRODĘ i w CZWARTEK na pierwszy plan wysuną się uroki życia oraz chęć skorzystania z nich. Najlepiej znajdźcie chwilę, żeby w spokoju zadbać o potrzeby swojego ciała albo zrobić coś, co pobudzi Wasze zmysły. Należy jednak uważać na tendencję do postrzegania każdego ograniczenia jako utraty wolności albo odwrotnie – do opierania się wszystkiemu, czego (jeszcze) nie znamy. Wykorzystajcie dostępną kreatywność, aby chronić swoje osobiste interesy i aktywnie kształtować własne życie.

W PIĄTEK i w SOBOTĘ poczujemy potrzebę kontaktów i rozmów. Dlatego czas sprzyja spotkaniom z osobami o podobnych poglądach oraz wspólnym przedsięwzięciom. Warto też zająć się tematami, które od dawna nas interesują albo nauczyć czegoś nowego.

 

Pełnia Bliźnięta + Wenus

W NIEDZIELĘ opisane na wstępie procesy osiągną swoje apogeum i punkt zwrotny. Wczesnym rankiem (5.35) nastąpi pełnia w Bliźniętach. Teraz w „pełnym świetle” zobaczymy wydarzenia ostatnich dwóch tygodni. Niewykluczone, że pojawi się też napięcie między uczuciem i rozsądkiem, brzuchem i głową. Jednocześnie stanie się jasne, że nie wszystko, co wydaje się logiczne albo pożądane, jest możliwe do zrealizowania.
Po południu wzrośnie emocjonalność, a także wrażliwość i podatność na zranienie.

Najlepiej przyjrzyjcie się teraz uczuciom, których doświadczacie w kontaktach społecznych i związkach. Pomyślcie, jakie sytuacje są dla Was problematyczne albo bolesne; zadajcie sobie również pytanie, w jakim stopniu reakcje na to, co się dzieje, zostały ukształtowane przez dawne (traumatyczne) doświadczenia. Jeśli zdołacie to zrobić bez wydawania pochopnych osądów i interpretacji, to w tym dniu może rozpocząć się ważny proces uzdrawiania. Jakość czasu sprzyja również wszelkim twórczym działaniom w domu. Pora przystroić choinkę!

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© Frank Mckenna, Unspalsh
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897