CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20212021.12.Horoskop tygodniowyZaćmienie Słońca – Strzelec 29.11. – 5.12.2021

28 listopada 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/11/zacmienie-slonca-4-12-1.webp?fit=1200%2C759&ssl=1

hasła tygodnia: zaćmienie Słońca – Strzelec / prawo i sprawiedliwość / stare poglądy i nowe rozwiązania / kiedy oczekiwania rozmijają się z rzeczywistością / «prawda» zależy od punktu widzenia / stare lęki i obawy

 

Zaćmienie Słońca – Strzelec

Po dość spokojnym tygodniu teraz znowu wzrośnie dynamika. Wielu z nas poczuje emocjonalną intensywność. Na pierwszy plan wysunie się konkretne astrologiczne i astronomiczne zjawisko. W sobotę, 4 grudnia nastąpi zaćmienie Słońca. Praktycznie będzie ono widoczne jedynie na Antarktyce.
Przede wszystkim – zgodnie z tradycją – zaćmienie zapowiada ważne wydarzenia na poziomie kolektywnym. Zainicjują one zmianę o długofalowych skutkach. Na poziomie indywidualnym głównie zaznaczy ono swój wpływ w horoskopach urodzonych na początku grudnia.

 

Living in the past

Z astrologicznej perspektywy zjawisku będą towarzyszyć liczne wyzwania. Teraz przypomną o sobie sprawy i doświadczenia z przeszłości. W efekcie zostaniemy zmuszeni do wyciągnięcia wniosków i nauki na przyszłość. Zobaczymy też, co straciło aktualność albo przestało być pożyteczne i z czym trzeba się pożegnać.
W centrum uwagi znajdą się idole, wzorce do naśladowania oraz wszelkiego rodzaju przywódcy. Poza tym istotną rolę odegrają polityczne, kulturowe i religijne przekonania, sieci społecznościowe, influencerzy, poszukiwanie «jedynej, słusznej prawdy» oraz wartości.

Na poziomie indywidualnym aktualne będą doświadczenia i wdrukowania z przeszłości. W tym przypadku chodzi o osobiste wzorce, własną drogę, poszukiwanie sensu, odpowiedź na pytanie, co jest «słuszne» i kto ma «rację».
Trudności pojawią się wtedy, jeśli wyjdziemy ze starych założeń, będziemy oceniać na podstawie dawnych doświadczeń, ideałów bądź oczekiwań. W takim przypadku możemy się srodze zawieść i rozczarować, a nawet ponieść klęskę.

 

Lęki i obawy

Ogólnie dadzą o sobie znać głęboko zakorzenione lęki przed utratą kontroli, nieokreślone poczucie zagrożenia i bezradności. Poza tym trzeba liczyć się z irracjonalnymi, logicznie trudnymi do wyjaśnienia i trudnymi do kontrolowania reakcjami. Spróbujmy połączyć swoje doświadczenia, starą «wiedzę» i tradycje z nowymi i spostrzeżeniami. Jeśli dodatkowo otworzymy się na inne punkty widzenia i możliwości, to możemy w tych dniach wytyczyć nowy kurs z ogromnym potencjałem na przyszłość.

 

Fanatyzm i niepokoje

Na konkretnym poziomie trzeba teraz liczyć się z większymi politycznymi niepokojami, fanatyzmem i naruszaniem granic. Również w sprawach dotyczących gospodarki i handlu mogą wystąpić spore turbulencje. Niewykluczone, że skandale, ujawnienie tajemnic albo obalenie tabu wywołają spore poruszenie, postawią ważną osobę w centrum uwagi oraz zainicjują ważną zmianę w jej odbiorze.

 

Strategia

Musicie teraz podjąć istotną decyzję albo dokonać konfrontacji? To najlepiej zatrzymajcie się na chwilę i sprawdźcie, w jakim stopniu o Waszym wyborze czy zachowaniu decydują stare doświadczenia, przekonania bądź oczekiwania. Jeśli będziecie gotowi wewnętrznie zrobić krok w tył, spojrzeć na aktualną sytuację z obiektywnej pozycji i uwzględnić również inne punkty widzenia, to oszczędzicie sobie m.in. wielu frustracji. Niektórzy zdołają też zobaczyć i zrozumieć swoją sytuację w szerszym kontekście i podjąć właściwe działania.

 

Wenus/Pluton Koziorożec

Poza tym ważne procesy nastąpią w związkach i sprawach dotyczących wartości. W tym kontekście naszą uwagę przykują finanse i materialne dobra, które posiadamy. Teraz nadarzy się możliwość, żeby wspólnie z innymi określić, co jest istotne, co warto chronić i zachować. Dodatkowo zobaczymy, co w związku jest prawdziwym bogactwem, a gdzie trzeba wypracować nowe rozwiązania. Poważne zaangażowanie pozwoli dostrzec istniejące potencjały, wyjaśnić nieporozumienia i podjąć pierwsze kroki na drodze do całkowitej transformacji związku.
Prawdopodobnie wyraźnie uwidoczni się też jałowość niektórych relacji i w efekcie konieczność rozstania. Oprócz wartości materialnych i naturalnych zasobów w centrum uwagi znajdą się także umowy, uzgodnienia, długoletnie przyjaźnie i partnerstwa. Wykorzystajcie okazję, żeby stworzyć jasny obraz sytuacji. Miejcie jednak świadomość, że to, co teraz zostanie poruszone nie podlega jeszcze ostatecznej ocenie. Związane z tymi kwestiami procesy potrwają do marca. Dopiero wtedy zobaczymy, co dalej.

Ogólnie zrobimy najlepiej, jeśli w tym tygodniu regularnie będziemy zadawać sobie pytanie: Co ma realną treść i może nam zapewnić wsparcie oraz pewność siebie, kiedy sprawy schodzą z utartych torów i nic nie wygląda tak jak wcześniej? Oprócz kontaktów społecznych i relacji opartych na solidnych podstawach, warto sięgnąć również do wewnętrznych zasobów

 

Horoskop tygodniowy

Przede wszystkim w PONIEDZIAŁEK i WTOREK wzrośnie potrzeba kontaktów oraz gotowość do spotkań na partnerskiej stopie. Dlatego oba dni sprzyjają naradom, rozmaitym tête-à-tête i wyjaśnieniu otwartych kwestii. Z jakości czasu skorzystają też rozmowy poświęcone wspólnym projektom. Jeśli postawicie na uczciwość i autentyczność, to możecie teraz znaleźć sojuszników, którzy pomogą Wam w realizacji zamierzeń.

ŚRODA ma charakter przejściowy. Tego dnia również poczujemy dużą potrzebę prowadzenia rozmów czy negocjacji, a będzie jej towarzyszyć tęsknota za harmonią i zrozumieniem. Jednocześnie – początkowo jakby podskórnie – da o sobie znać napięcie. Tego dnia Neptun zatrzyma się – patrząc z perspektywy Ziemi. W efekcie wzrośnie skłonność do dekoncentracji, a w razie trudności – do ucieczki w inne sfery. Czas sprzyja działaniom twórczym i kreatywnym, a także ważnym duchowym doznaniom. Natomiast nie jest to najlepsza pora na prace wymagające mocnego stąpania po ziemi.

W CZWARTEK i w PIĄTEK napięcie dalej będzie rosło. Przede wszystkim możemy teraz odczuwać potrzebę dotarcia do sedna sprawy. Z drugiej strony łatwo wgryziemy się w jakiś temat, w konkretne założenie, oczekiwanie albo wyobrażenie i stracimy z oczu wszystko inne.  Liczcie się z możliwością gwałtownych reakcji emocjonalnych. Powściągnijcie skłonność do upartego trwania przy swoim, do dramatyzowania lub ostentacyjnych zachowań. Postarajcie się być rzeczowi. Poza tym poszukajcie możliwości skanalizowania silnych, sprzecznych energii. Najlepiej nadają się do tego kreatywne i twórcze działania związane  z muzyką, tańcem etc.  Możecie też wykorzystać ten czas na intensywną, szczerą introspekcję – stawcie czoło swoim lękom, cieniom i demonom. W ten sposób możecie uwolnić potężne siły i lepiej poznać siebie.

 

Zaćmienie Słońca – Strzelec

W SOBOTĘ rano (8:34) nastąpi opisane na wstępie zaćmienie Słońca. Procesy tego tygodnia osiągną teraz swoje apogeum i punkt zwrotny. Najlepiej poświęćcie trochę czasu temu, co Wam w duszy gra, swoim wyobrażeniom i oczekiwaniom. Unikajcie wydawania pochopnych osądów i podejmowania nagłych decyzji. Prawdopodobnie nie będą one odpowiadać realnej sytuacji.

W NIEDZIELĘ fale emocji powoli opadną. To dobry dzień, żeby poczuć twardy grunt pod stopami i zająć się tym, co jest do zrobienia. Wygospodarujcie dla siebie trochę czasu i odpocznijcie. Warto poświęcić szczególną uwagę swojemu ciału.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© Mathew Schwartz, Unspalsh
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897