CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20212021.08Horoskop tygodniowyEpidemia strachu 23. – 29.8.2021

20 sierpnia 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/Epidemia-strachu.webp?fit=1200%2C757&ssl=1

hasła tygodnia: analiza i pragmatyzm albo epidemia strachu / straszna siła konformizmu / poglądy, społeczne wzorce ról i wartości w fazie zmian / umowy, ustalenia i związki – wprowadzić korekty, wyjaśnić otwarte kwestie / małymi krokami do celu / lęk przed tym co inne / uczciwość, rzetelność, rzeczowość i gotowość pójścia nową drogą opłacą się

 

W tym tygodniu wiele jest możliwe, ale silną wolą niewiele wskóramy czy wymusimy. Klimat będzie raczej trzeźwy i rzeczowy. Pierwsze skrzypce zagrają zdrowy rozsądek, pragmatyzm, umiejętność odnalezienia się w sytuacji oraz poradzenia sobie z codziennością. To nie jest czas dla fantastów, życiowych artystów, bohaterów ani poszukiwaczy przygód. Trzeba zejść na ziemię.

Przede wszystkim osoby, które w przeszłości ignorowały panujące realia, mogą mieć problem z podjęciem działania, a nawet muszą liczyć się z porażkami i rozczarowaniami. Generalnie interes osobisty, wolności indywidualne, niefrasobliwość oraz beztroska, ale również emocjonalne potrzeby i pragnienia zejdą na drugi plan. W wielu przypadkach nie pomogą nawet ideologie czy ideały.
Natomiast powody do radości mają wszyscy ci, którzy normalnie pozostają w tle, zajmują się tym co konieczne i nieodzowne. Na ich talenty i usługi będzie teraz ogromne zapotrzebowanie. Umiejętność dopasowania się do sytuacji i wykorzystania jej w możliwie najlepszy sposób pozwoli osiągnąć zdumiewający progres.

 

Pragmatyzm albo epidemia strachu

Poza tym czas sprzyja analizom oraz podsumowaniom służącym uzyskaniu jasnego obrazu sytuacji. Dotyczy to przede wszystkim – acz nie tylko – pomysłów, informacji, obserwacji, planów i tematów, które były aktualne już w czerwcu lub pojawiły się ostatniego dnia marca. Także od dawna istniejące nieporozumienia, niejasności i otwarte kwestie mogą teraz zostać wyjaśnione.

Wszyscy, którzy są gotowi trzeźwym okiem, bez uprzedzeń i klapek ocenić sytuację oraz wspólnie poszukać rozwiązań istniejących problemów, mogą liczyć na cuda. Jeśli dodatkowo wyczucie szczegółu i ostrożność pójdą w parze z otwartością na niekonwencjonalne działania i gotowością podjęcia radykalnych kroków, to nawet pozornie beznadziejna sytuacja zmieni się na lepsze. Niebezpiecznie będzie wszędzie tam, gdzie frustracja i zawiedzione nadzieje przejdą w nienawiść czy wściekłość. W takich momentach może nastąpić niebezpieczna eskalacja konfliktu.

Ważnych wydarzeń można oczekiwać również w sprawach dotyczących związków, umów i kwestii prawnych. Czas wyjaśnić stare, nierozwiązane problemy. Przy okazji mogą odżyć bolesne doświadczenia albo bieg wypadków wzbudzi w nas poczucie bezradności. Jeśli w takiej chwili zainteresowani będą gotowi posłuchać tego, co druga strona ma do powiedzenia, pozostaną otwarci i uczciwi, to zostanie osiągnięta konstruktywna równowaga albo kompromis. Jednak każdy, kto spróbuje coś wymusić, ryzykuje porażkę. To samo dotyczy działań nacechowanych udawanym współczuciem bądź nadmierną gotowością do zawarcia kompromisu. Ale tam, gdzie pojawi się autentyczne, szczere współczucie, zrozumienie i akceptacja, mogą zostać uleczone stare rany.

 

Ujawnienie tajemnic i skandale

Trzecia konfiguracja wskazuje na to, że pewne wydarzenia i doświadczenia tych dni mogą zakwestionować stary porządek świata, dotychczasowe przekonania i związane z nimi wyobrażenia na temat wartości. Prawdopodobnie znowu nasunie się pytanie, kto decyduje o tym, co słuszne, a co nie. Na konkretnym poziomie opinią publiczną wstrząsną skandale, nastąpi ujawnienie tajemnic i naruszenie tabu. Ostatecznie chodzi o to, żeby wyplenić przeżytki i poszukać nowych rozwiązań. Ten, kto tak postąpi, doświadczy zdumiewająco pozytywnej zmiany na lepsze. Ewentualnie spełnią się od dawna żywione pragnienia.
Ogólnie na pierwszym planie pozostają tematy zdrowia, środowiska naturalnego i migracji. Dużą rolę odegrają również dyplomatyczne zabiegi, gospodarcze i polityczne negocjacje, sojusze czy rozmaite wzorce ról.

 

Tydzień w szczególe

Początek tygodnia będzie raczej powściągliwy. PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominują tęsknota za pokojem i spokojem, potrzeba porządku i klarowności. Jednocześnie nie zabraknie nam fantazji i wrażliwości. Energie tych dni będą mało dynamiczne, dlatego nie sprzyjają działaniom wymagającym siły woli i koncentracji. Najlepiej znajdźcie czas, aby porozmyślać o swoim życiu, swoich marzeniach i wizjach. Sprawdźcie, które z nich mają odniesienie do aktualnej chwili i mogą zostać wyrażone. Nie zapominajcie jednak, żeby zadbać o codzienne sprawy, nieco uporządkować swoje życie oraz myśli. Z jakości czasu skorzystają też projekty społeczne, działania służące ciału i zdrowiu.

 

Panna: pragmatyzm albo epidemia strachu

Konfiguracje ŚRODY i CZWARTKU zawierają sprzeczne komponenty. Do głosu dojdzie teraz potrzeba aktywnego działania. Z drugiej strony duża wrażliwość głównie w codziennych kontaktach i rozmowach utrudni nam bezpośrednie działanie. Byle drobnostki, jak nieodpowiedni gest czy nieporozumienie mogą wywołać nadspodziewanie gwałtowne reakcje. W takich momentach nie wydawajcie pochopnych wniosków ani nie zrzucajcie na nikogo winy. Najlepiej spróbujcie zdystansować się, aby na spokojnie przemyśleć daną sprawę. W optymalnym przypadku ostatecznie nastąpi wyjaśnienie zamieszania i pojednanie. Teraz albo rzetelna analiza, albo epidemia strachu wywołana przez niedopowiedzenia!
Warto wykorzystać jakość czasu, żeby zaangażować się w społeczny projekt, zrobić porządki lub oczyścić przestrzeń. Z działających energii skorzystają też rozmaite dochodzenia, poszukiwania i kwerendy służące lepszemu zrozumieniu starej sprawy albo wyjaśnieniu nieporozumień.

W PIĄTEK, SOBOTĘ i NIEDZIELĘ zrobi się spokojniej. Teraz wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, stabilności i zrozumienia. Jednocześnie zmaleje gotowość do tego, żeby bez wyraźnej konieczności podejmować jakiekolwiek działania. Czas sprzyja spotkaniom i rozmowom na wspólne tematy. Roszczenia do przejęcia władzy i posiadania, ale również lęk przed stratą mogą utrudnić otwarte, uczciwe negocjacje. Prawdopodobnie nieprzewidziane wydarzenia nagle wywrócą też sytuację do góry nogami lub zainicjują kolejną fazę w zachodzącym procesie.
Do poniedziałkowego poranka mamy trzy elementy w Pannie – warto więc porządkować, pragmatycznie podchodzić do życia i jak najlepiej wykorzystać istniejące możliwości. Ten znak to albo rzetelna analiza, albo epidemia strachu i przerażający konformizm… Nie dajcie się, nie ulegajcie masowej dezinformacji.

 

autorka: Verena Bachmann
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897