CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20242024.05.Horoskop tygodniowyHermes i pełnia Księżyca 20.-26.5.2024

19 maja 20240
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2024/05/24-5-20-hermes-pelnia-ksiezyca-jowisz.webp?fit=1200%2C763&ssl=1

Hermes i pełnia Księżyca / skrzydlaty posłaniec – Jowisz w Bliźniętach / spojrzeć w przyszłość / nowe perspektywy i możliwości / zaufanie i otwartość na nowe rzeczy, wizje, ideały / duże nadzieje oraz oczekiwania, ale także przesada, kłamstwa, obietnice, których nie można dotrzymać / różnica między wiarą a wiedzą

 

W tym tygodniu zapanuje duch optymizmu. Doświadczenia i wydarzenia najbliższych dni dostarczą nam ważnych impulsów i ukażą perspektywy na przyszłość. Teraz wyraźnie wzrośnie zainteresowanie nowatorskimi, nieznanymi tematami. Prawdopodobnie zapragniemy wypróbować nadarzające się możliwości i przetestować coś nowego. Różnorodność aktualnych tematów i zachowań najlepiej oddają historie związane z rzymskim bogiem Merkurym (grecki Hermes).

 

Hermes

Hermes, skrzydlaty posłaniec bogów, słynął ze swojej pomysłowości i zwinności. Mógł on poruszać się we wszystkich światach i pokazywał różne twarze. W efekcie pełnił funkcję mediatora i ambasadora pomiędzy różnymi poziomami. Dodatkowo był bardzo zręczny, posiadał zdolności manualne (sprawne palce uczyniły z niego „boga złodziei”), potrafił uwodzić i umiejętnie władał słowem. Dlatego umiał wybrnąć z każdej sytuacji, a nawet wiarygodnie kłamać (oszukiwać). Zgodnie z inną atrybucją (Hermes Trismegistos) Merkuremu przypisuje się też wszelkiego rodzaju „wiedzę” oraz „prawa hermetyczne” („jak wyżej, tak niżej”, „jak w wielkim, tak w małym”).
Prawdopodobnie w tym tygodniu ogromną rolę odegrają zarówno wielki istniejący potencjał, jak i – równie duże – ciemne strony lub niebezpieczeństwa związane z tymi korespondencjami.

 

Multiwersum

W efekcie wzrośnie chęć do flirtów, pomysłowego korzystania z mediów społecznościowych, sztucznej inteligencji, chętniej będziemy bawić się, grać i poruszać w innych wymiarach czy „światach” (multiwersach). Prawdopodobnie pojawi się też więcej kreatywnych pomysłów, wizji przyszłości, mentalnych sztuczek bądź oszustw. Jak bumerang powracać będzie też pytanie, jak najlepiej wykorzystać okazję (na własną korzyść), jak najlepiej się sprzedać i zrobić użytek z istniejących okoliczności. Spróbuj odróżnić to co inspirujące, pomocne i pożyteczne od dobrego PR, reklamy, argumentu sprzedażowego, pustych obietnic, oszustwa, kłamstwa, fejku. W ten sposób optymalnie spożytkujesz potencjał tego tygodnia, różnorodność dostępnych informacji i opcji. Największą korzyść odniosą ci, którzy są otwarci na nowe rzeczy, gotowi zbadać związane z nimi powiązania oraz możliwości, nie lekceważąc przy tym rzeczy wypróbowanych, przetestowanych i bezpiecznych.

 

Newsy

Przede wszystkim na konkretnym poziomie uwagę zaabsorbują newsy, napływające informacje, kwestie dotyczące komunikacji, mediów (społecznościowych), (wyższej) edukacji, podróży, handlu, transportu, wymiany międzykulturowej, relacji i partnerstw, ale także finansów i gospodarki. W tych obszarach wydarzenia mogą uruchomić ważne długoterminowe zmiany.

 

Optymizm

Również na poziomie indywidualnym możliwe są różnorodne doświadczenia. Mogą one inspirować, dodać energii, uskrzydlać, przynieść duże ożywienie, otworzyć nowe ścieżki i dostarczyć ciekawych spostrzeżeń. Jednocześnie wzrosną jednak skłonność do dekoncentracji oraz podatność na uwodzenie. W efekcie łatwo zatracimy się w czymś bądź kimś, a potem doznamy rozczarowania. Ciesz się tym, co przyniesie Ci los. Jednak po ekscytującym spotkaniu, erotycznym haju, ale także nadzwyczaj atrakcyjnych ofertach i ciekawych pomysłach, poświęć trochę czasu, aby się uspokoić i zobaczyć, co jest wiarygodne, prawdziwe, co możesz i chcesz zrobić. Uważaj nadmierne oczekiwania i nie składaj obietnic, których później nie będziesz w stanie spełnić.

 

Horoskop tygodniowy

Ogólnie wyluzowany, inspirujący klimat weekendu przeniesie się również na PONIEDZIAŁEK. Chętnie wyjdziemy innym naprzeciw i porozmawiamy na najróżniejsze tematy. Przede wszystkim będzie to dotyczyć wspólnych wartości i punktów widzenia. Niewykluczone, że na początku tygodnia pojawią się również akceptowalne przez wszystkie strony sposoby rozwiązania konfliktu.

We WTOREK i ŚRODA tymczasowo wzrośnie emocjonalna intensywność. Prawdopodobnie poczujemy dużą potrzebę dotarcia do sedna jakiejś sprawy, będziemy z uporem maniaka forsować swój punkt widzenia, uznając go za jedynie słuszny i ważny. Niewykluczone, że spróbujemy osiągnąć swoje cele poprzez manipulację, prowokację lub szantaż. Najlepiej odważnie broń swojego stanowiska, ale bądź obiektywny, autentyczny, uczciwy i szczery. Wtedy możesz wykorzystać jakość czasu, żeby wyjaśnić różne punkty widzenia, poszukać wspólnego mianownika lub opcji na przyszłość. Energie sprzyjają też dogłębnemu zbadaniu wybranego tematu. Unikaj jednak pochopnych wniosków i decyzji. Możliwe, że nie wszystkie informacje są jeszcze dostępne.

 

Pełnia

W CZWARTEK przypada pełnia Księżyca (o godz. 15.52). Teraz zapanuje duch optymizmu, ujrzymy nowe możliwości, ale również wzrośnie napięcie.  W efekcie czwartek, PIĄTEK i SOBOTĘ zdominuje potrzeba wolności i nowych perspektyw, pojawi się tendencja do obrony tego, co uważamy za prawdziwe i słuszne. Najlepiej w tych dniach poświęć się tematowi, który Cię inspiruje i ekscytuje, podejmij konkretne zobowiązania w zakresie realizacji ważnego dla siebie projektu lub spenetruj zupełnie nowe ścieżki. Możesz też zaangażować się w przypadkowy flirty lub żywą wymianę zdań. Uważaj jednak, aby nie ulec pokusie zrobienia czegoś, co tak naprawdę nie jest dla Ciebie odpowiednie. Ogranicz też wszelkie tendencje do prozelityzmu – nie narzucaj innym swoich poglądów, przekonań ani własnych prawd. Powściągnij misjonarskie zapędy.

 

Nowe horyzonty

W sobotę wieczorem nastrój zrobi się bardziej poważny, teraz wzrośnie potrzeba znalezienia konkretnych, przydatnych informacji. Jednak już w NIEDZIELĘ ujrzymy nowe horyzonty i możliwości. Tego dnia chętnie wyjdziemy innym naprzeciw, zaangażujemy się w nowe pomysły oraz spotkamy z przyjaciółmi. Skorzystaj z okazji, aby zebrać informacje na interesujące Cię tematy.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Tanya Shulga, unsplash, Unsplash

© 2024 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897