CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20242024.02.Horoskop tygodniowyIntensywne Walentynki 12.-18.2.2024

11 lutego 20240
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2024/02/24-2-12-intensywne-walentynki-wenus-mars-w-wodniku-wladza.webp?fit=1200%2C764&ssl=1

intensywne Walentynki – walka o władzę / zmiana energii wiodących / zapowiedź nowego Ducha Czasu / w centrum uwagi grupy, społeczności, bractwa, partie łączące ludzi o podobnych zapatrywaniach / dążenie do postępu i wolności / potęga umysłu, nauki oraz technologii / kto lub co decyduje o tym, co należy zrobić / kto ma władzę lub autorytet, żeby coś zrobić lub czemuś zapobiec?

 

Ten tydzień przyniesie kontynuację zmiany energii wiodących oraz związaną z nią reorientację. Teraz nasili się dążenie do wolności i niezależności, wstąpi w nas optymizm, pojawi się otwartość na nowe pomysły czy możliwości. Jednocześnie wzrośnie skłonność do gwałtownej obrony ideologicznych koncepcji, testowania istniejących struktur społecznych albo podejścia do władzy. Czekają nas dość intensywne Walentynki – dojdzie do walki o władzę.

 

Odwrócenie trendu

Wydarzenia i doświadczenia tych dni mogą zainicjować odwrócenie trendu w odniesieniu do kwestii wolności i równości jednostki, a także osiągnięć intelektualnych czy technologicznych. Dodatkowo niektóre osoby wykorzystają wszelkie dostępne środki, aby przeforsować własne idee, pomysły czy zasady. W efekcie nastąpi usztywnienie frontów i zaostrzenie konfliktu.
Wspomniane wydarzenia dotyczą zarówno procesów indywidualnych, jak i zbiorowych. Szczególnie będą one widoczne na polu przemian technologicznych, społecznych, gospodarczych i politycznych. Niewykluczone, że w tych obszarach dojdzie do walki o władzę, ale także do pionierskich przełomów albo otwarcia nowego rozdziału.

 

Bronić ważnych kwestii

Na poziomie osobistym w tym kontekście należy rozróżnić między moralizatorstwem, doktrynerstwem, roszczeniami do specjalnego traktowania, buntowniczymi impulsami, uporem czy przekorą, a uzasadnionymi wymaganiami bądź pragnieniami. W przypadku tych pierwszych należy zachować powściągliwość, a drugich – wykorzystać dostępne środki i możliwości, aby stanowczo bronić ważnych kwestii.

 

Przełom

Na pierwszy plan wysuną się trzy konkretne zagadnienia. Z jednej strony chodzi o rywalizację, konkurencję, udowodnienie i wyegzekwowanie swoich roszczeń do władzy, a także podejście do wszelkiego rodzaju agresji lub przemocy. Zarówno w trwających konfliktach zbrojnych, jak i w odniesieniu do kwestii energetycznych, odkryć naukowych lub wykorzystania nowoczesnych technologii (w tym AI), trwająca walka o władzę osiągnie swoje apogeum. Niewykluczone również, że ruchy zbiorowe, wydarzenia (naturalne) lub zachowanie jednostek spowodują odwrócenie trendu lub zapoczątkują przełom.

 

Lęki

Na poziomie indywidualnym jakość czasu sprzyja osiągnięciom intelektualnym lub sportowym. Nadchodzące dni pozwolą również pokonać wewnętrzne lęki lub wytrwać w trudnej sytuacji. Nie daj się oszukać, ale ogranicz wszelkie tendencje do osiągania swoich celów za pomocą przemocy, gróźb i szantażu lub przeciwnie, podporządkowania się czy nadmiernej uległości.

 

Związki

Z drugiej strony trzeba będzie podjąć ważne decyzje w związkach, partnerstwach, wspólnotach, sojuszach oraz wszelkiego rodzaju umowach. Nie zabraknie również dramatyzmu i intensywności. Przy okazji często będzie chodzić o lojalność i indywidualność, zaufanie i kontrolę. Będziemy też musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy i jak można w pełni zaangażować się i zobowiązać do czegoś, zachowując przy tym niezależność i wolność. W najlepszym przypadku wyraźnie zobaczymy wielki (przyszły) potencjał partnerstwa lub wspólnoty, które wszystkim zaangażowanym pozwala być sobą, wyrażać swoje umiejętności i mocne strony, przy jednoczesnym poszanowaniu granic partnera/-ki.
Związki i wspólnoty, które nie bazują na partnerstwie, mogą się teraz rozpaść.

 

Szantaż

Poza tym dojdzie do prób wymuszenia określonego zachowania, np. poddania się w ważnej kwestii. Taki cel zostanie osiągnięty poprzez manipulację, groźby bądź szantaż. Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, to jak lew broń swojego stanowiska, ale uszanuj cudzy punkt widzenia. Poszukaj też wspólnego mianownika lub celu. Unikaj jałowych kompromisów, ale także myślenia, że jesteś sprytniejszy, lepszy lub mądrzejszy od innych.

 

Ważne procesy

Dodatkowo ważne procesy będą zachodzić w sferze informacji, komunikacji, mediów (społecznościowych), edukacji, handlu i transportu. Zakłócenia, nieoczekiwane zmiany lub nowe odkrycia w tych obszarach mogą wywoływać spore poruszenie. Często będzie to związane z osiągnięciami w nauce i technologii, a także z teoriami, wynalazkami, odkryciami i spostrzeżeniami. Niewykluczone również, że uwagę ponownie przykują wydarzenia i decyzje, które absorbowały nas podczas minionego lata. Wyraźnie zobaczymy teraz, co tak naprawdę wtedy zaszło, co zostało osiągnięte albo zaprzepaszczone. Na poziomie osobistym wzrośnie drażliwość, a tym samym tendencja do przedwczesnego reagowania.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK rano wybrzmiewać będą jeszcze doświadczenia weekendu. Teraz wzrośnie wrażliwość, łatwo zatracimy się w marzeniach i tęsknotach. Jakość czasu nie sprzyja podejmowaniu decyzji czy działań wymagających dużej siły woli. Po południu pojawi się potrzeba aktywności i działania. Wykorzystaj okazję, żeby zająć się ważnymi sprawami.

 

Intensywne Walentynki

We WTOREK i ŚRODĘ nastąpi opisana na początku zmiana energii wiodących. W efekcie wyraźnie wzrośnie napięcie, chęć „działania” lub intensywnych doznań. Dlatego łatwo będzie o kłótnie. Najlepiej poszukaj teraz okazji do zaangażowania się w realizację jakiejś idei, ideału lub wizji. W miarę możliwości zrób to razem z przyjaciółmi lub osobami o podobnych zapatrywaniach. Z jakości czasu skorzystają też zajęcia sportowe lub zadania czy czynności, które stanowią wyzwanie fizyczne bądź psychiczne. Odważnie broń swoich celów, ale kontroluj wszelkie tendencje do walki o władzę.
W środę Mars w Wodniku połączy się z Plutonem. Dlatego powyższe szczególnie dotyczy osób, które w swoich horoskopach mają obsadę 1° Wodnika, Byka, Lwa i Skorpiona. Większość z nas czekają intensywne Walentynki.

 

Wenus w Wodniku

Od środowego popołudnia punkt ciężkości ulegnie wyraźnemu przesunięciu. Teraz na pierwszy plan wysuną się kwestie dotyczące bezpieczeństwo i stabilności. W CZWARTEK i PIĄTEK poczujemy potrzebę ochrony i zabezpieczenia wartości bądź rzeczy, które mają dla nas znaczenie, a także własnej przestrzeni, ziemi lub natury. Dodatkowo pojawi się jednak tendencja do tego, żeby uparcie trwać przy własnych pomysłach i wyobrażeniach, przy tym opierać się wszystkiemu, co jest nam obce. Odważnie broń tego, co jest dla Ciebie ważne, ale także szanuj interesy i wartości innych. Na poziomie codziennym jakość czasu sprzyja porządkom w domu, w pracy lub w ogrodzie. Odpowiedz sobie na pytanie, co chcesz zachować, ale także, co jest bardziej ciężarem niż przyjemnością i czy jesteś gotów się tego pozbyć.

 

Napięcie

WEEKEND zdominują kwestie dotyczące wszelkiego rodzaju kontaktów i relacji. Dlatego teraz pojawi się duża potrzeba spotkań i nawiązania nowych kontaktów towarzyskich. Jednocześnie w powietrzu będzie wyczuwalne duże napięcie, wzrośnie też drażliwość. W efekcie można oczekiwać gwałtownych reakcji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Te ostatnie głównie dotyczą relacji, spotkań i mediów społecznościowych. Najlepiej otwórz się na inne sposoby widzenia i myślenia. Warto też przygotować się na opuszczenie znanych i dobrze wydeptanych ścieżek. Odważnie eksperymentuj z nowymi pomysłami i możliwościami! To teraz najlepsza strategia działania. Upewnij się jednak, że pozostajesz wierny temu, co jest dla Ciebie ważne. Poza tym zachowaj szczególną ostrożność podczas podróży i w sprawach finansowych.
Pod koniec tygodnia Wenus w Wodniku połączy się z Plutonem. Dlatego powyższe szczególnie dotyczy osób, które w swoich horoskopach mają obsadę 1° Wodnika, Byka, Lwa i Skorpiona.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Xuan Nguyen, Unsplash

© 2024 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897