CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.04.Horoskop tygodniowyZaćmienie Słońca i napięcie 17.-23.4.2023

16 kwietnia 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/04/23-4-17-zacmienie-slonca-baran-napiecie-kryzys.webp?fit=1200%2C762&ssl=1

zaćmienie Słońca w Baranie i napięcie / nowy początek, zmiana, przełom albo zerwanie / określenie stanowiska / nowe impulsy / jasny obraz aktualnej sytuacji / nowa stabilność? / przywódcy wystawieni na próbę / opór, uniki i odmowa jako narzędzie władzy / ponowne przemyślenie sprawy / rewizja wartości

 

Po stosunkowo spokojnym tygodniu teraz znowu zrobi się intensywnie i wzrośnie napięcie. W wielu sferach życia trzeba będzie określić swoje stanowisko i oddzielić ziarno od plew. Układ sił, fronty i stanowiska ulegną krystalizacji i zostaną podjęte wiążące decyzje, które wskażą dalszą drogę.

 

Zaćmienie Słońca i napięcie

Szczególną rolę odegra niewidoczne u nas, hybrydowe zaćmienie Słońca 20 kwietnia. Ogólnie można przyjąć, że konsekwencje tego, co wydarzy się w tych dniach, będą kształtować rozwój wydarzeń w najbliższych miesiącach, a nawet latach. I to zarówno na poziomie globalnym, jak i indywidualnym.
Osoby, które kochają wyzwania, już mogą się cieszyć. W tych dniach nie zabraknie nam energii ani chęci do działania. Dostępne silne energie pozwolą dokonać naprawdę wielkich rzeczy! Dlatego każdy kto wie, czego chce i jest gotowy całkowicie skupić się na wyznaczonym sobie celu, podoła wszelkim wyzwaniom i niebezpieczeństwom, pokona przeszkody i rozwiąże wymagające zadania. Przy odpowiednim zaangażowaniu można teraz niemal „góry przenosić”.

 

Kryzys

Równocześnie jednak na próbę zostaną wystawione cele, do których dążymy i nasza własna postawa, będziemy musieli złożyć jasną deklarację oraz zająć jednoznaczne stanowisko. Niewykluczone, że zostaną też zakwestionowane indywidualne i społeczne wartości czy priorytety, jak również ukryte intencje i nieświadome motywacje.W każdym przypadku wymagana będzie jednak gotowość do pełnego zaangażowania się w sprawę. Połowiczne decyzje podjęte od niechcenia albo działania oparte tylko na emocjach są tak samo skazane na niepowodzenie jak wyłącznie racjonalne reakcje lub przedsięwzięcia bazujące na teoretycznych koncepcjach. Przetrwają autentyczne, żywe projekty oparte na holistycznej perspektywie. Jakość czasu nie sprzyja osobom szukającym spokoju i relaksu. Jeśli do nich należysz, to najlepiej świadomie, chociaż na małą skalę zaangażuj się w ważny dla siebie projekt.

 

Wyzwania

Przed dużym wyzwaniem staną przede wszystkim wszelkiego rodzaju autorytety i przywódcy. Teraz muszą oni sprawdzić się i postawić na swoim. Ich cele i motywacja zostaną zakwestionowane, a władza będzie wystawiona na próbę przez bezpośrednie ataki, prowokacje, ale także blokady lub ostentacyjną odmowę.
Na poziomie osobistym rzecz dotyczy wszystkich, którzy w swoich horoskopach mają obsadę początku znaków Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika. Poza tym odczują to również właściciele horoskopów z obsadą końcówki znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca.
Będziecie musieli stawić czoło sporym wyzwaniom i zająć jednoznaczne stanowisko. Każdy, kto nie zechce tego zrobić, padnie ofiarą innych lub okoliczności. Ponieważ w wielu sprawach na nasze zachowanie mogą wpływać podprogowe treści, to nawet rzekomo błahe zdarzenia i informacje sprawią, że emocje szybko zagotują się, zostaną wyzwolone lęki i agresja. W takich chwilach uważaj, żeby Cię nie poniosło, bo później będziesz żałować.

 

Komunikacja

Oprócz zaćmienia Słońca na uwagę zasługuje również inne wydarzenie. Otóż 21 kwietnia Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – przejdzie do ruchu wstecznego (do 15.5.). Ponieważ w tym czasie myślenie na ogół nieco zwalnia obroty, to możemy mieć problem z wyciąganiem logicznych wniosków i osadzeniem w teraźniejszości. Niewykluczone, że teraz wzrośnie skłonność do nieporozumień czy błędów – zwłaszcza że ukryte napięcie, wewnętrzny niepokój czy niecierpliwość będą skłaniać do pochopnych, nieprzemyślanych reakcji. Niespodziewane zwroty i zakłócenia mogą również wywołać duże emocje. Rzecz najbardziej dotyczy przekazu informacji, komunikacji, mediów, handlu i transportu, ale pośrednio także wartości oraz związków.

 

Spowolnienie

Dlatego najlepiej w tym czasie nie inicjować zupełnie nowych projektów w wymienionych dziedzinach. Jednak czas będzie sprzyjał badaniom, dociekaniom, wyjaśnianiu spraw i zrewidowaniu istniejących umów oraz dokumentów. Nowego znaczenia nabiorą też kontakty i wiedza z przeszłości. Zbieraj informacje i zajmij się sprawami, które Cię dotyczą. Ale uzbrój się w cierpliwość, jeśli idzie o konkretne, wiążące rezultaty. Dopiero od połowy maja stanie się jasne, o co tak naprawdę chodzi.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK powinno być jeszcze spokojnie, ale zapanuje dość nieokreślony nastrój. Teraz łatwo górę weźmie tęsknota za lepszym, bardziej kochającym światem, nie zabraknie nam idealizmu ani wyobraźni. Jednocześnie wyraźnie wzrosną wrażliwość i skłonność do roztargnienia. W efekcie trudno będzie się na czymś skupić. Dlatego ten dzień nie sprzyja wytężonym pracom czy działaniom. To doskonała pora na spokojne, wyluzowane wejście w tydzień. Najlepiej poświęć uwagę swoim marzeniom i fantazjom, zastanów się nad własnymi doświadczeniami i przemyśleniami.

We WTOREK i ŚRODĘ nastrój ulegnie znacznej zmianie. Teraz do głosu dojdą wspomniane na wstępie tematy. Prawdopodobnie zacznie nas rozpierać energia, wzrośnie chęć działania i zrobienia czegoś. W tych dniach chętnie rzucimy innym wyzwanie, będziemy rywalizować, kwestionować, chętnie zapytamy „dlaczego”, jakie są motywacje i powody czyjegoś działania.  Wyraźnie wzrosną też emocjonalność i podatność na zranienie. Dlatego łatwo poczujemy się urażeni i możemy mieć problem z tym, żeby zareagować odpowiednio do sytuacji. Świadomie poszukaj projektu, któremu możesz poświęcić swoją uwagę i oddać energię. Ogranicz jednak wszelkie tendencje do przesady, zwłaszcza w kontaktach z innymi ludźmi. Poza tym zadbaj o odpowiednią ilość ruchu.

 

Zaćmienie Słońca

W CZWARTEK przypada energetyczna kulminacja i punkt zwrotny tego tygodnia. W tym dniu nastąpi wspomniane już zaćmienie Słońca (6.12, CEST), które wyznacza ważne impulsy na przyszłość. Przede wszystkim odważnie wyraź własne zdanie, nie lawiruj, ale zajmij konkretne stanowisko i broń własnej przestrzeni. Zastanów się nad zasobami i siłami, które masz do dyspozycji i pozostań wierny swoim wartościom.  Nie angażuj się w nic, czego nie uważasz za właściwe, unikaj demonstrowania siły, gróźb czy prowokacji.

Prawdopodobnie PIĄTEK zdominują doświadczenia i tematy z czwartku. Jednocześnie w tym dniu Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – zatrzyma się, aby przejść do ruchu wstecznego. To pora na refleksję i zmianę pozycji. Jeśli to możliwe, przystań na chwilę, zapytaj siebie, w jakim miejscu obecnie jesteś i co to dla Ciebie oznacza. Warto teraz poświęcić trochę czasu na to, żeby zająć się swoim ciałem oraz jego potrzebami. Jeśli masz konkretne plany, to w ich realizacji weź pod uwagę możliwość opóźnień. Dzięki temu unikniesz stresu i frustracji.

WEEKEND upłynie pod znakiem spotkań i rozmów. SOBOTA i NIEDZIELA sprzyjają omówieniu doświadczeń ostatnich dni. To doskonała pora, żeby wyjaśnić sprawy dotyczące własnego związku lub spotkać się starymi znajomymi. Pamiętaj jednak, że jeśli snujesz plany lub zaczynasz coś zupełnie nowego, to przeszłość będzie teraz determinować wszelkie działania.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Modes. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Jason Howell, Unsplash

© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897