CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.01.Horoskop tygodniowyNów w Wodniku – ZMIANA! 16.–22.1.2023

15 stycznia 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/01/23-1-16-now-w-wodniku-zmiana-ai.webp?fit=1200%2C759&ssl=1

nów w Wodniku – zmiana fazy / zasadnicze decyzje / przestawienie zwrotnicy i wyznaczenie kierunku na przyszłość / zakończenie starego rozdziału i początek nowego / zostawić stare i zaangażować się w nowe

 

Po długim czasie, który był zdeterminowany przez historie i doświadczenia z przeszłości, w ciągu tego tygodnia nastąpi wyraźna zmiana fazy oraz kierunku. Od środy znowu możemy spojrzeć w przyszłość, wyznaczyć nowe cele oraz podjąć pierwsze, konkretne działania. Nowy początek uda się najlepiej, jeżeli będziemy gotowi definitywnie zamknąć stare rozdziały i zostawić za sobą wszystko, co nie jest już aktualne. Wtedy możesz skierować swoją uwagę na nowe tematy i sprawy, uwzględnić nowe możliwości i pomysły oraz wykorzystać swoje energie i siły na nowe projekty.

Ogólnie w najbliższych dniach wzrosną otwartość, chęć do rozmowy, zainteresowanie innymi ludźmi, ich ideami oraz pomysłami. Neutralne, trzeźwe, nieco zdystansowane podejście pozwoli nam obiektywnie ocenić dostępne opcje i możliwe cele.
Jednocześnie stanie się jasne, że czas uników i pozostawiania sobie otwartej drogi definitywnie dobiegł końca. Pora zająć jednoznaczne stanowisko i zobowiązać się do czegoś.
Ci, którzy nie będą gotowi postąpić w ten sposób, dostaną rachunek od losu. Jeśli się spóźnisz albo będziesz za długo zwlekał z podjęciem decyzji, to życie Cię wyręczy.
Prawdopodobnie wydarzenia, doświadczenia i wybory tego tygodnia uruchomią procesy o dalekosiężnych skutkach. W zależności od tematu będą one przebiegać z różnym naciskiem oraz tempem.

 

Nów w Wodniku

Wszelkiego rodzaju przywódcy i autorytety muszą teraz przemyśleć swoją pozycję, swoje zamiary i cele oraz zadać sobie pytanie, czego naprawdę chcą i w co są gotowi zaangażować się ciałem i duszą. Zależnie od nastawienia, motywacji i intencji osiągną wielki przełom albo poniosą spektakularną porażkę.
Wszyscy gotowi płynąć z prądem życia, wyruszyć nową drogą i wziąć pod uwagę nie tylko własne cele, ale także dobro wspólnoty, mogą skorzystać z uwolnionych teraz potężnych energii, które są niezbędne do osiągnięcia udanego przełomu bądź restartu.
Jednak tam, gdzie chodzi głównie o utrzymanie władzy, utrzymanie starych, przestarzałych struktur, gdzie patriarchalne, autorytatywne wymagania zdeterminują zachowanie, mogą pojawić się pęknięcia w strukturze, dojdzie do destrukcyjnej walki o władzę, a nawet utraty kontroli i upadku.
Również na poziomie osobistym będziemy musieli jasno wyrazić własne zdanie, postawić na swoim i doprowadzić coś do końca. Dlatego odważnie broń tego, co jest istotne i ma dla Ciebie znaczenie. Jeśli nie wykorzystasz mocy, którą świat da Ci teraz do dyspozycji i nie weźmiesz za to odpowiedzialności, wtedy okoliczności albo inni ludzie wyręczą Cię, a Tobie przypadnie w udziale rola ofiary.

 

Do przodu!

Ponownie możliwe stanie się przeprowadzenie konstruktywnych rozmów dotyczących przyszłości oraz dalszego rozwoju. W pierwszej połowie tygodnia chodzi jeszcze o podsumowanie obecnej sytuacji, ewentualnie dokończenie zadań, które od jakiegoś czasu czekają na realizację. W środę Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – „zatrzyma się”, a następnie ruszy „do przodu”. Znowu będziemy mogli spojrzeć w przyszłość i opracować dalszą strategię działania. Na pierwszym planie – oprócz planowanych od jakiegoś czasu działań i zadań organizacyjnych – znajdą się kwestie dotyczące mediów (społecznościowych), edukacji, handlu, podróży i transportu.
Szukajcie okazji do spotkań i rozmów, wymieniajcie się pomysłami na temat tego, co jest konkretnie wykonalne i ustalcie wspólne ideały. Sprawy skomplikują się, jeżeli górę wezmą skostniałe idee bądź wyobrażenia. Będzie też źle, jeśli teoria przesłoni widok rzeczywistości albo zobaczymy tylko to, co pasuje do naszych założeń. Wtedy szanse na znalezienie konstruktywnych rozwiązań spadną do zera.

 

Związki

Prawdopodobnie również w związkach oraz w odniesieniu do wszelkiego rodzaju umów przyjdzie nam podjąć fundamentalne decyzje. Nadszedł czas na konkretne i wiążące porozumienia. Określcie wspólnie zasady postępowania, struktury i umowy, które pozwolą wszystkim zaangażowanym stronom pozostać w równym stopniu wiernym sobie i wyznawanym wartościom. Każdy powinien czuć się szanowany, a jego interesy powinny być traktowane na równi z pozostałymi, wtedy zapanuje prawdziwa «diversity».
Gorzej, jeżeli jednostki zaczną postrzegać siebie jako „bardziej świadome” lub „lepsze” i odpowiednio potraktują innych. Nawiasem mówiąc, jest to również dobry czas, aby zebrać się w grupach interesów, stowarzyszeniach czy społecznościach i rozpocząć wspólny projekt. Jeśli strony będą reprezentować własne sprawy, ale także wezmą odpowiedzialność za wspólny interes i wizje, to teraz istnieje szansa, że zostaną osiągnięte wyjątkowo owocne rezultaty.

 

Horoskop tygodniowy

Początek tygodnia nie da nam jeszcze odczuć opisanych na wstępie zmian i procesów. W PONIEDZIAŁEK i WTOREK będzie dość intensywnie, ale również powściągliwie i zachowawczo. Uwagę przykują przede wszystkim sprawy z przeszłości. Nasze zachowanie mogą zdeterminować przeżyte kryzysy, istniejące zależności czy obawy przed utratą (kontroli). Teraz wzrośnie skłonność do uwikłań lub manipulowania otoczeniem poprzez groźby, zaprzeczenia bądź ostentacyjną odmowę.
W takiej chwili najlepiej skup się na sobie i na tym, co jest dla Ciebie ważne oraz czym faktycznie dysponujesz. Niewykluczone, że zobaczysz, gdzie stare wdrukowania uniemożliwiają jasny ogląd obecnej sytuacji. Jakość czasu sprzyja zajęciu się otwartymi sprawami, które tkwią w zawieszeniu i/albo czekają na swoją kolej. Skorzystają z niej również porządki i wszelkie działania związane z pozbywaniem się niepotrzebnych rzeczy.

 

Na start!

W ŚRODĘ zostanie osiągnięty pierwszy punkt zwrotny. Tego dnia zacznie nas rozpierać energia, zechcemy ruszyć do przodu i zaangażować się w osiągnięcie upragnionego celu. Podjęcie działania będzie jednak trudne.
Panujący tego dnia nastrój można porównać do sytuacji tuż przed rozpoczęciem wyścigu koni. Zwierzęta stoją w boksach startowych, niecierpliwie przestępując z nogi na nogę, ale są jeszcze zamknięte.
Najlepiej więc zrobić pauzę i podsumowanie. Odpowiedz sobie na pytanie, dokąd zmierzasz, ale nie podejmuj żadnych decyzji. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo ruchu!

W CZWARTEK na pierwszy plan wysuną się poglądy, ideały i wszelkiego rodzaju wizje. To dobry dzień na podsumowanie tego, gdzie jesteś w odniesieniu do swoich aspiracji i nadziei. Przejrzyj dotychczasowe sukcesy, ale też rozpoznaj, gdzie błędne założenia zawiodły Cię w ślepy zaułek. Wtedy możesz dokonać restartu i zmienić kurs.

W PIĄTEK i SOBOTĘ czas na konkretne działania i decyzje! To dwa dobre dni na uzyskanie jasnego obrazu sytuacji i zmianę pozycji. O ile w piątek początkowo nastrój będzie raczej powściągliwy i nacechowany ostrożnością, to już w sobotę horyzont poszerzy się i wzrośnie gotowość do rozmowy. Szukaj inspiracji, okazji do spotkań i bądź gotowa/-y na przyjęcie nowych impulsów.

 

Nów w Wodniku – zmiana!

W czasie WEEKENDU zwróć uwagę na to, co Cię spotyka i przygotuj się na restart. W sobotę wieczorem (godz. 21.53) nastąpi nów w Wodniku – zmiana, która się teraz zarysuje albo zostanie zainicjowana, przestawi później nasze życie na zupełnie nowy tor.
W NIEDZIELĘ niejedne drzwi staną przed nami otworem. Dlatego to dobry moment na rozpoczęcie jakiegoś projektu, połączenie z kimś sił lub podjęcie wiążącej decyzji. Warunkiem sukcesu jest jednak to, aby rzecz, w którą się zaangażujesz, odpowiadała Tobie i Twojej prawdziwej naturze. Niewykluczone, że teraz definitywnie pożegnamy się również z tym, co nam już nie pasuje.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Modes. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Tayla Kohler, Unsplash
© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897