CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.11.Horoskop tygodniowyKrwawy Księżyc – zaćmienie 7. – 13.11.2022

6 listopada 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/11/22-11-7-krwawy-ksiezyc-zacmienie.webp?fit=1200%2C760&ssl=1

Krwawy Księżyc – zaćmienie / w drodze ku nowym czasom, punkt zwrotny, przestawienie zwrotnicy / zależność vs wolność oraz związane z tym konsekwencje / samodzielność, odpowiedzialność i współodpowiedzialność jako rozwiązanie problemu / jednoznaczna, zdecydowana i pragmatyczna postawa opłaci się

 

Wiele intensywnych procesów, które trwają od dłuższego czasu, w tym tygodniu osiągnie swoje apogeum. Po pierwsze, stanie się jasne, dokąd to wszystko zmierza. Po drugie, wyraźnie zobaczymy, czy i jak możliwe jest uwolnienie się od starych więzów, wzorców i nawyków oraz wypracowanie nowych wzorców zachowania.

 

Bunt vs beton

Prawdopodobnie w najbliższych dniach nastąpi napływ buntowniczych impulsów i nasilenie rewolucyjnych ruchów. Dojdzie do niespodziewanych incydentów i zwrotów akcji. Wywołają one spore poruszenie, skłonią nas do przemyśleń i reorientacji.
Swoistą kontrreakcją będzie intensyfikacja sił, które trzymają się starego porządku, ideologicznych przeżytków albo skostniałych wyobrażeń, jak powinien wyglądać świat. Teraz spróbują one za wszelką cenę zachować lub zdobyć kontrolę.

 

Ograniczenia

Zachodzące zmiany, związane z nimi napięcia i kryzysy powinny skłonić nas do tego, abyśmy dostrzegli granice możliwości, a także konsekwencje podjętych decyzji i dokonali modyfikacji kursu. Przy okazji pojawią się różne pytania. Kto ma władzę i kontrolę nad tym, co się dzieje? Kto określa obowiązujące zasady i granice? Jaką rolę odgrywają nieprzewidziane zdarzenia i siła natury? Jakie stare wartości, pewniki i zasoby mogą przetrwać i sprawdzą się w przyszłości?

 

Przywódcy

Na globalnym poziomie w wielu toczących się obecnie konfliktach zostanie osiągnięty punkt kulminacyjny. W efekcie trzeba będzie podjąć zasadnicze decyzje dotyczące dalszego postępowania i wyznaczyć kurs na przyszłość. Dotyczy to zarówno przywódców, autorytetów i ich doradców w sferze politycznej, gospodarczej, technologicznej i naukowej, jak i tych, którzy za kulisami pociągają za sznurki.
Jeśli zachowanie i związane z nim decyzje będą zdeterminowane przez ideologie, myślenie klanowe, oczekiwanie absolutnej lojalności, kontroli oraz znalezienia kozłów ofiarnych, to zrobi się nieprzyjemnie. Przykre konsekwencje w postaci izolacji, blokad lub innych destrukcyjnych zjawisk grożą również osobom, które spróbują osiągnąć pożądany cel za pomocą podstępu, manipulacji, szantażu, odmowy lub negowania.
Jeżeli zainteresowani będą jednak gotowi porzucić stare pewniki, wyobrażenia i pomysły, podejdą do sytuacji pragmatycznie i poszukają nowych rozwiązań, nie zdradzając przy tym swoich wartości, to mogą nastąpić niesamowite zwroty akcji i prawdziwe cuda.
To samo dotyczy handlu i transportu.

 

Psyche

Wspomniane napięcia, konflikty i kryzysy mogą mieć miejsce również życiu prywatnym i w samej psychice. Prawdopodobnie odpowiednie role przejmą wtedy różne osoby lub części osobowości. Dlatego również w tym przypadku chodzi o to, żeby sprawdzić, czy uda się zdjąć „okulary” zabarwione przez dawne wdrukowania, wyobrażenia bądź nawyki. Czy zdołamy podjąć decyzję w oparciu o obiektywną ocenę bieżących wydarzeń? Jeśli tak, to można stworzyć podstawy dla nowego porozumienia i rozwiązania istniejących konfliktów.

 

Zasoby

Ponadto, zarówno na poziomie zbiorowym, jak i osobistym trzeba będzie podjąć zdecydowane kroki w zakresie wartości i posiadanych zasobów. Na pierwszy plan wysuną się kwestie dotyczące zrównoważonego rozwoju i innowacji. Dodatkowo ważnych procesów można oczekiwać też w obszarze komunikacji, informacji i mediów (społecznościowych). Przede wszystkim chodzi o sprecyzowanie jasnych reguł gry, granic i konsekwencji wolności słowa oraz rozwiązanie problemu manipulacji.

 

Błędna ocena

Niewykluczone, że pod koniec tygodnia sytuacja uspokoi się, fale emocji opadną, łatwiej będzie nam uzyskać jasny obraz sytuacji oraz dojść do porozumienia. Jednak nadal istnieje ryzyko błędnej oceny. W związku z tym nie jest wskazane wyciąganie pochopnych wniosków czy podejmowanie decyzji, zwłaszcza w odniesieniu do działań o długofalowych skutkach.

 

Horoskop tygodniowy

Prawdopodobnie wiele z opisanych procesów będzie aktywnych już na początku tygodnia. W PONIEDZIAŁEK, wtorek i środę wyraźnie wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, stabilizacji i pewnego komfortu.
Zwłaszcza w poniedziałek warto świadomie poświęcić więcej czasu na zaplanowane działania. Postępuj powoli, krok po kroku i trzymaj się tego, co konkretnie masz do zrobienia. Przy okazji odpowiedz sobie na pytanie, co jest ważne, istotne i wartościowe w Twoim życiu oraz w co jesteś gotowy się zaangażować. Zadbaj również o swoje potrzeby fizyczne.

 

Krwawy Księżyc – zaćmienie

We WTOREK wzrosną niepokój, napięcie między rozbieżnymi siłami, nastąpią pierwsze erupcje i nieoczekiwane zwroty akcji. W tym dniu przypada pełnia Księżyca (12.02) i zaćmienie Księżyca („krwawy Księżyc”). Zjawisko będzie widoczne na Dalekim Wschodzie, części Rosji, Alasce, Kanadzie i części USA. To zaćmienie powraca do tematów i doświadczeń z sierpnia 1999 roku (zaćmienie Słońca), ale także z sierpnia 2022 roku. W najlepszym razie widoczne staną się teraz wcześniej niezauważone lub ukryte wątki. Jeśli Twoje urodziny przypadają w drugiej dekadzie znaków Byka, Lwa, Skorpiona albo Wodnika lub masz w swoim horoskopie silną obsadę tego obszaru, to poświęć czas na przyjrzenie się swoim celom życiowym i zadaj sobie pytanie, czy jesteś na właściwej ścieżce? A może pora dokonać reorientacji?

 

Eksplozja

W ŚRODĘ niepokoje i napięcia osiągną apogeum. Wydarzenia i doświadczenia tego dnia mogą mieć charakter prawdziwego trzęsienia ziemi. Zachwieją one dotychczasowymi pewnikami oraz poczuciem bezpieczeństwa. Bądź gotowy na niespodziewane zwroty akcji. Przede wszystkim warto wykorzystać jakość czasu, żeby zrobić coś kreatywnego albo odważyć się na (mały) eksperyment. Spójrz na świat z szerszej perspektywy i dostrzeż inne aspekty sytuacji. Jeśli masz odwagę, to wykonaj tego dnia pierwszy krok na nowej drodze. Po południu nastrój ulegnie zmianie, wzrośnie potrzeba spotkań, rozmów i kontaktów.

W CZWARTEK i PIĄTEK musimy dokonać podsumowania i określić swoje stanowisko. W tych dniach wyraźnie zobaczymy granice własnych możliwości oraz skutki tego, co zaszło lub zostało wcześniej postanowione. Niewykluczone, że trzeba będzie też wziąć odpowiedzialność za swoje słowa i czyny. ew. wyciągnąć stosowne konsekwencje. Ale powstrzymaj się jeszcze z wyciąganiem pochopnych wniosków. W tych dniach istnieje spore niebezpieczeństwo błędnej oceny sytuacji. Lepiej porozmawiaj z innymi, wyjaśnij swój punkt widzenia, zadaj pytania i zdobądź jak więcej informacji. Wtedy masz duże szanse ujrzeć pełen obraz.

W czasie WEEKENDU emocje opadną i wiele spraw się uspokoi. Jednocześnie wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, wspólnoty oraz przynależności. Najlepiej poświęć się teraz rodzinie, zajmij sprawami domu, spotkaj z ludźmi, których lubisz lub odpocznij w swoich czterech przytulnych kątach. Przede wszystkim skorzystaj z okazji, żeby znaleźć spokój i naładować baterie.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Jerry Ling, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897