CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.04.Horoskop tygodniowyZaćmienie Słońca 30 kwietnia 25.4. – 1.5.2022

24 kwietnia 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/04/zacmienie-slonca-30-4-2022-2.webp?fit=1200%2C762&ssl=1

Hasła tygodnia: potrzeba radykalnej transformacji i zmiana perspektywy / marzenia, tęsknoty i nadzieje w praktyce / wizje i bardzo obiecujące możliwości / wspaniałomyślność czy nadmierna pewność siebie? / negocjacje i rozmowy drogą do rozwiązania konfliktu

 

W sobotę nastąpi niewidoczne u nas częściowe zaćmienie Słońca. Z punktu widzenia astrologii wydarzenia tego tygodnia można potraktować jako symboliczną metaforę zapowiadającą rozwój wypadków w kolejnych miesiącach.
W centrum uwagi znajdą się głównie przywódcy, ich system wartości, poglądy oraz wizje. Na pierwszy plan wysunie się również podejście do wszelkiego rodzaju zmian. Oprócz polityków czy liderów biznesu, niebagatelną rolę w tym kontekście odegrają osobistości świata kultury oraz religii.

Jednocześnie także inne konstelacje wskazują na ważne impulsy dotyczące wartości i związków. W efekcie wydarzenia tych dni mogą jeszcze bardziej uwypuklić konflikt między wartościami moralno-etycznymi z jednej strony, a interesami materialnymi z drugiej. [Poprzednie zaćmienie w tym miejscu miało miejsce 29 kwietnia 2014 – wtedy świat obiegły zdjęcia Gerharda Schrödera świętującego swoje urodziny w towarzystwie Wladimira Putina, dop. MJD]. Wyraźnie zarysuje się konieczność zmiany postawy i perspektywy w podejściu do istniejących zasobów oraz roszczeń majątkowych.

Ponieważ astrologiczne konfiguracje kładą nacisk na reaktywną postawę i potrzebę bezpieczeństwa, a także akcentują wzajemne zależności, to trudno oczekiwać aktywnego, dynamicznego zachowania. Pojawi się raczej pytanie, jakie doświadczenia i wydarzenia mogą spowodować przebudzenie i reorientację?
Dlatego do uruchomienia procesu zmiany sposobu myślenia nadal potrzebne są wydarzenia typu wojna, kryzys wartości, katastrofy naturalne lub inne nieoczekiwane incydenty. Prawdopodobnie konkretne reakcje i przewartościowania nastąpią dopiero w najbliższych tygodniach. Ewentualnie będą do tego konieczne dalsze niespodziewane zwroty akcji.

 

Uran i zaćmienie Słońca

Również na poziomie indywidualnym nadszedł czas na podsumowanie w sprawach dotyczących związków i wartości. Bądźcie gotowi przyjrzeć się własnemu systemowi wartości, swoim ideałom i wizjom dotyczącym związku. Chodzi nie tylko oto, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, co warto zachować, ale także otworzyć się na zupełnie nowe rozwiązania. Czas sprzyja również kreatywnym pomysłom i innowacyjnym projektom.
Pozwól się zainspirować i opowiedz o swoich wizjach przyjaciołom oraz pokrewnym duszom. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że spotkasz się z życzliwym przyjęciem i uzyskasz wsparcie. Niektórzy znajdą nawet sojuszników, którzy pomogą im osiągnąć cel.

 

Ryby: Wenus i Jowisz

Ogólnie wzrośnie teraz wiara w przyszłość. Niewykluczone, że pojawią się obiecujące opcje i możliwości, będziemy bardziej szczodrzy i wyrozumiali. Łatwiej też się zakochamy. Artyści i twórcy mogą w tym tygodniu liczyć na napływ weny twórczej.
Osoby, które mają dobry kontakt ze swoim Wewnętrznym Przewodnikiem, łatwo skorzystają z uwolnionych energii i podejmą pierwsze kroki w kierunku realizacji swoich marzeń. Równocześnie wzrośnie jednak skłonność do przeceniania siebie i ślepego ufania obietnicom. W efekcie grożą rozczarowania, które w kolejnych tygodniach mogą wywołać gwałtowne reakcje (nienawiści). Tym bardziej ważne jest, żeby nie stracić kontaktu z rzeczywistością.
Sprawdź fakty, przyjrzyj się swojej potrzebie bezpieczeństwa, własnym zasobom i gotowości do zaangażowania się w coś konkretnego lub opowiedzenia po wybranej stronie. I to nie tylko w odniesieniu do rzeczy materialnych, ale także we wszelkiego rodzaju relacjach.

 

Horoskop tygodniowy

Tydzień rozpocznie się bardzo obiecująco. W PONIEDZIAŁEK, WTOREK i w ŚRODĘ nie zabraknie nam inspiracji. Teraz chętnie oddamy się pięknej stronie życia, będziemy otwarci i pomysłowi. Szczególnie osoby, które poświęciły w niedzielę czas na to, żeby uświadomić sobie swoje pragnienia i potrzeby, mogą niczym surferzy, wykorzystać energię i możliwości dostępne w tych dniach, aby posunąć się naprzód na swojej drodze. Pozostali powinni płynąć z biegiem zdarzeń i elastycznie dostosować się do sytuacji. Jednak duża sensytywność lub tendencja do utraty twardego gruntu pod stopami mogą być dość kłopotliwe.
Najlepiej wygospodaruj czas i przestrzeń na to, żeby nawiązać kontakt z własnym wnętrzem. Idealnym rozwiązaniem byłoby spędzenie chociaż chwili na łonie natury. Tym energiom odpowiadają też medytacja i praktyki duchowe. Także osoby kreatywne i twórcze mogą skorzystać z jakości czasu, szukając inspiracji. Te dni nie sprzyjają projektom wymagającym wysiłku fizycznego i umysłowego albo precyzji i skupienia.

W CZWARTEK i w PIĄTEK nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Teraz zrobi się dynamicznie, wzrośnie chęć działania, dokonania czegoś lub osiągnięcia konkretnego celu. Pojawi się także skłonność do impulsywnych, instynktownych reakcji. Równocześnie będzie bardzo intensywnie. Wciąż duża wrażliwość, podatność na urazy, tęsknota za miłością i więzią mogą nam utrudniać jasną orientację. Dodatkowo zwiększona skłonność do wątpliwości, niepewności bądź lęków wyrazi się poprzez silną potrzebę kontroli lub – paradoksalnie – wywoła nienawiść, gniew czy agresję. Najlepszą rzeczą, jaką można teraz zrobić, jest świadome zadbanie o odpowiednią ilość ruchu (fizycznego), a z drugiej strony ograniczenie wszelkich tendencji do pochopnego działania. Nie daj się sprowokować do zachowania, którego później pożałujesz.

 

Zaćmienie Słońca w Byku

W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ opisane na wstępie procesy osiągną swoje apogeum. Prawdopodobnie poczujemy teraz silną potrzebę więzi, kontaktów i rozmów. Dodatkowo pojawi się gotowość do aktywnego działania, stawiania pytań albo poruszania trudnych kwestii. Jednocześnie wzrośnie tendencja do wspaniałomyślności i wielkich gestów, wzrosną też nadzieje i oczekiwania dotyczące przyszłości.
W sobotę wieczorem (o 22:41) nastąpi częściowe zaćmienie Słońca. W efekcie wydarzenia tego weekendu i poczynione teraz doświadczenia będą zapowiedzią istotnej zmiany oraz zainicjują ważne procesy.
Na poziomie życia codziennego do głosu dojdzie potrzeba przyjemności, erotyzmu i zmysłowości. Teraz zapragniemy też przeżyć jakąś przygodę albo zrobić coś szalonego. Najlepiej świadomie działaj w tym kierunku, zafunduj sobie jakąś przyjemność i rozpieść siebie, ale nie przesadzaj.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Laura Skinner, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897