CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.04.Horoskop tygodniowyMerkury-Uran: Wielkanoc 18. – 24.4.2022

17 kwietnia 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/04/Merkury-Uran-Wielkanoc.webp?fit=1200%2C763&ssl=1

Hasła tygodnia: Merkury-Uran: Wielkanoc / kryzys jest szansą / entuzjazm i przełom albo załamanie i rozpad / podejście do władzy i autorytetu / nowe obserwacje i kreatywne pomysły sposobem na wyjście z impasu / kto pozostanie pragmatyczny i rzeczowy, skoncentruje się na tym, co najbardziej i konkretnych faktach, ten wygra

Napięcie, które było wyczuwalne już w zeszłym tygodniu, teraz sięgnie zenitu. Układom astrologicznym najbliższych dni będą towarzyszyć różne wydarzenia. Z jednej strony do głosu dojdzie chęć sprawdzenia się i postawienia na swoim, z drugiej strony nieoczekiwane incydenty wymuszą zmianę kierunku i perspektywy.  Równocześnie wzrośnie tęsknota za miłością, więzią i współczuciem, a także wrażliwość. W efekcie łatwo zatracimy się w oceanie możliwości albo zaleją nas impulsy, informacje, nastroje i emocje.
Cała sztuka polega teraz na tym, żeby znaleźć równowagę między wolą przezwyciężenia trudności i osiągnięcia celu a sensytywnością. Kluczem do sukcesu będą zdolność do kreatywnego myślenia i realizacji nietuzinkowych pomysłów oraz gotowość do negocjacji, osiągnięcia porozumienia i pragmatyczne podejścia do sprawy.

W tych dniach ponownie aktualności nabiorą wydarzenia i problemy, które zajmowały nas w styczniu. Zapoczątkowane w tym czasie procesy wchodzą obecnie w decydującą, krytyczną fazę. Stanie się jasne, czy siła woli i motywacja są wystarczające do realizacji projektu, a także, które inicjatywy i zamierzenia można zrealizować nawet w trudnych warunkach.
Niekiedy, aby pokonać przeszkody albo stawić czoło zagrożeniom, trzeba będzie zdobyć się na duży wysiłek. W innych przypadkach wyraźnie zobaczymy, że sama siła woli nie gwarantuje sukcesu. Na próbę zostanie wystawiona ludzka motywacja, ale także względy etyczne i moralne.

 

Pomysłowość

Teraz trzeba wykazać się umiejętnością myślenia i działania w sposób całościowy i nieszablonowy, kreatywnością i pomysłowością, a także gotowością przystosowywania się do panujących warunków. Osoby, które mają jasne intencje i jednoznaczną postawę oraz są gotowe bronić jej całym sobą, przezwyciężą nawet największe przeszkody i ostatecznie odniosą sukces. Gorzej, jeśli cel lub postawa są niejasne, brakuje zaangażowania albo chodzi tylko o prowokację czy pokaz siły. Wtedy nawet działania podjęte w «dobrej wierze» albo realizowane przy sporym nakładzie energii, zakończą się niepowodzeniem. W drugiej połowie tygodnia napięcie powinno ulec rozładowaniu, wtedy może dojść do porozumienia, wyjaśnienia istniejących konfliktów i wiążących ustaleń.

 

Przywódcy

Przede wszystkim w centrum uwagi znajdą się liderzy i przywódcy. Ich asertywność, podejście do władzy, postawa i motywacje zostaną teraz wystawione na próbę. W dziedzinie edukacji, informatyki, mediów społecznościowych, handlu i transportu nieoczekiwane wydarzenia mogą skłonić do zmiany sposobu myślenia i oceny wcześniejszych założeń. Natomiast w dziedzinie nowoczesnych technologii, badań i nauki nowe odkrycia wywołają spore emocje i zainicjują zmianę perspektywy.

 

Strategia działania

Również w życiu osobistym można się dziś spodziewać sprzecznych doświadczeń. Zależnie od horoskopu w centrum uwagi znajdą się różne tematy. Szczególnie osoby, które w swoich natywnikach mają obsadę Barana, Byka, Wagi i Skorpiona poczują teraz swoją wrażliwość oraz tęsknotę za zrozumieniem. Nie raz będzie Wam ciężko podjąć jednoznaczną decyzję.
Z kolei osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę Bliźniąt, Panny i Wodnika będą musiały wykazać się elastycznością i chęcią eksperymentowania. W przypadku podkreślonego znaku Raka, Lwa i Skorpiona trzeba postawić na asertywność i wiarę w siebie.

 

Świadome wyzwanie

Generalnie wszyscy powinni teraz świadomie poszukać ambitnych zadań oraz eksperymentować z nowymi pomysłami i możliwościami. To będzie najlepsza forma skanalizowania uruchomionych silnych energii. Pamiętajcie jednak o robieniu sobie przerw, znajdźcie czas, żeby cieszyć się piękną stroną życia, marzyć albo po prostu być. Przede wszystkim pozostańcie wierny sobie, swoim wartościom i swojej prawdziwej naturze. Jeśli nie stracicie z oczu konkretnej rzeczywistości i potrzeb swojego ciała, to nie tylko sprostacie czekającym Was wyzwaniom, ale także możecie liczyć na ciekawe, stymulujące, inspirujące doświadczenia.

 

Merkury-Uran: Wielkanoc

Już w wielkanocny PONIEDZIAŁEK opisane na wstępie tematy osiągną swoje pierwsze apogeum i punkt zwrotny. Tego dnia pojawi się spore napięcie, dodatkowo wzrośnie zaczepność. Chętnie rzucimy innym wyzwanie i podważymy czyjeś kompetencje albo uwolnimy się od wszystkiego, co nas ogranicza bądź kontroluje. W efekcie przy świątecznym stole szybko może dojść do kłótni. Połączenie Merkury-Uran będzie sprzyjać niecierpliwości i kontrowersyjnym wypowiedziom.
Jednocześnie wzrośnie też skłonność do upartego trzymania się własnych przekonań, wyobrażeń i koncepcji, patrzenia na świat przez okulary przeszłych spraw. Dlatego nawet pozorne błahostki mogą wywołać nadspodziewanie gwałtowne reakcje. Czas sprzyja wszelkiego rodzaju dociekaniom, zbieraniu informacji i szukaniu drugiego dna. Postarajcie się zachować zimną krew i bądźcie elastyczni. Warto teraz na wszystko wygospodarować więcej czasu niż zwykle i liczyć się z niespodziankami. Uważajcie na drodze.

We WTOREK nadal będzie dość dynamicznie. Generalnie trzeba teraz zrozumieć, uporządkować i przetrawić wydarzenia minionych dni. Prawdopodobnie wyraźnie zobaczymy również, o co tak naprawdę chodzi. Znajdźcie czas, żeby zastanowić się i zająć sprawami, które Was nurtują. Poza tym zadbajcie przynajmniej o minimum fizycznej aktywności.

 

Słońce w Byku

W ŚRODĘ nastąpi wyraźna zmiana energii wiodących. Chęć podejmowania wyzwań i działania wyraźnie osłabnie. Teraz chętnie poczekamy na właściwy moment, będziemy obserwować i pozwolimy rzeczom zadziać się. Fale emocji opadną, a gorące, zmienne nastroje ostygną. W tym dniu możemy jednak zobaczyć, że ideały i tęsknoty nie spełniły się zgodnie z naszymi oczekiwaniami.
Niełatwo będzie poradzić sobie z takim rozczarowaniem. Postarajcie się jednak nie szukać winnego. Spróbujcie raczej zrozumieć zachodzące procesy i wyciągnąć z nich naukę.

W CZWARTEK i w PIĄTEK stoją pod znakiem pragmatyzmu i rzeczowości. Tempo życia wyraźnie spadnie, wzrośnie potrzeba klarowności, porządku, struktur i przejrzystych reguł. To dobra pora na przeprowadzenie negocjacji i poszukanie płaszczyzny porozumienia w kwestii podjęcia dalszych działań. Z jakości czasu skorzysta też wszelkiego rodzaju aktywność. Warto teraz zajęć się potrzebami swojego ciała. Nie dajcie się do niczego zmusić.

Podczas WEEKENDU na pierwszy plan wysunie się potrzeba kontaktów i rozmów z osobami o podobnych poglądach. Wykorzystajcie okazję, żeby spotkać się z przyjaciółmi i porozmawiać o tym, co Was zajmuje. Najlepiej, jeśli zdołacie przy okazji również opisać i nazwać swoje najgłębsze tęsknoty oraz nadzieje. W ten sposób nie tylko uzyskacie wewnętrzną jasność co do swoich wartości i pragnień, ale także stworzycie dobrą podstawę do podjęcia w NIEDZIELĘ i PONIEDZIAŁEK fundamentalnych decyzji dotyczących dalszej strategii działania.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Pixabay
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897