CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.04.Horoskop tygodniowyJowisz i Neptun 11. – 17.4.2022

10 kwietnia 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/04/Jowisz-Neptun-duchowosc.webp?fit=1200%2C764&ssl=1

Jowisz i Neptun: wewnętrzne poruszenie, współczucie dla cierpiących, poczucie więzi, szokujące obrazy, wstrząsające relacje / zmiana fazy i perspektywy / stare poglądy i nowe wizje / nadzieja na pokój / tęsknota za miłością i pojednanie czy uzależnienie i racje jednostki

 

Astrologiczne konfiguracje tego tygodnia przyniosą ważne impulsy do działania oraz zmianę perspektywy. We wtorek Jowisz spotka się z Neptunem w znaku Ryb. W efekcie z astrologicznego punktu widzenia zostanie zainicjowany kolejny, trwający 13 lat cykl tych planet. Dotyczy on ideałów i idoli, nadziei i oczekiwań, wizji i iluzji oraz wszystkiego, co jest związane z wiarą i przekonaniami.
To połączenie pobrzmiewa już od pewnego czasu, widzimy jego zwiastuny w poruszających obrazach cierpienia, ale również więzi z drugim człowiekiem. Otwiera ono naszą percepcję na rzeczy, których tak naprawdę nie można dostrzec ani dotknąć. Teraz jeszcze bardziej wzrośnie tęsknota za pokojem, harmonią, miłością, więzią i pojednaniem, wrażliwość na tematy duchowe oraz religijne, ale również tendencja do przeceniania siebie, utraty kontaktu z rzeczywistością czy zacierania granic.

 

Również inne, uruchomione teraz energie sprzyjają wrażliwości i otwartości na piękno, miłość, współczucie. Z drugiej strony łatwo zostaniemy zalani przez uczucia, ulegniemy iluzjom czy zwodzeniom. Dlatego w tych dniach możliwe są bardzo różne doświadczenia i wydarzenia.
Na szerszym, ponadosobowym poziomie wzbierze kolejna fala idealizmu, empatii dla osób w trudnej sytuacji, wzrośnie też poczucie więzi z naturą. Jedni mogą liczyć na magiczne momenty i autentyczne uniesienia. Innych czekają zawiedzione nadzieje i oczekiwania, obietnice nie do spełnienia, zwodzenia czy oszustwa.

 

Znak Ryb

Niewykluczone są również niezwykłe zdarzenia związane z wodą, chemią i farmaceutykami. Na poziomie osobistym możemy oczekiwać głęboko poruszających doznań miłości i piękna, wizjonerskich wglądów i szczytowych doznań, prawdziwych wzlotów. Z drugiej strony, nawet drobne rzeczy mogą wywołać silne reakcje emocjonalne, chaos i dezorientację.
W tym kontekście idealizm i zawiedziona miłość mogą szybko przerodzić się w gorycz i nienawiść. Wtedy grożą destrukcyjne, nieobliczalne zachowania. Przede wszystkim dotyczy to osób, które łatwo tracą zdolność odróżniania potencjału (lub lęków) od rzeczywistości, robią zbyt wiele dla innych, poświęcają się dla (nieosiągalnego) ideału, zaniedbują własne potrzeby czy ograniczenia.

 

Astrologicznie rzecz odczują głównie właściciele horoskopów z obsadą końcówki Strzelca, Ryb, Bliźniąt oraz Panny. Wszystko, czego w tych dniach doświadczycie, uruchomi proces, który będzie Was zajmował i towarzyszył Wam przez wiele kolejnych lat.
Jeśli dotyczy Was to osobiście, to najlepiej we wtorek świadomie poświęćcie czas, żeby otworzyć się na wyższe poziomy, żeby otworzyć swoje serce. Wsłuchajcie się w swoje najgłębsze tęsknoty, zadajcie sobie pytanie, jakie ideały i wizje mają kierować Waszym życiem. Uważajcie jednak na skłonność do zatracenia się w obrazach i doświadczeniach – grozi utratą kontaktu z rzeczywistością.
Spróbujcie wykorzystać poczynione doświadczenia jako kompas na dalszą drogę, podejmujcie rzeczowe i pragmatyczne decyzje. Do połowy maja mogą napłynąć kolejne, ważne impulsy do działania. Te dostarczą Wam wskazówek, o co konkretnie chodzi.

 

Lilith w Raku

Również w innych obszarach nastąpi zmiana perspektywy. Po okresie, w którym na pierwszym planie stało podejście do wiedzy i informacji, rozpocznie się faza zdominowana przez wszelkiego rodzaju uczucia, społeczności oraz wspólnoty. Dużą rolę odegrają też matki, potęga mórz i oceanów. Układ potrwa dziewięć miesięcy. Prawdopodobnie wydarzenia, jakie nastąpią w tym kontekście, poruszą nami do głębi i skłonią nas do reorientacji.

 

Baran vs Waga

Początek tygodnia zdominują ideały, poczucie wspólnoty, przynależności i więzi, a także świadomość, że „wszyscy jedziemy na tym samym wózku”, jesteśmy częścią większej całości, tj. ludzkości, Ziemi, że wszyscy jesteśmy od siebie zależni. W miarę upływu czasu znaczenia zaczną jednak nabierać biegunowo odmienne tematy, pojawi się potrzeba forsowania własnych racji, przebicia się i samorealizacji. W efekcie wzrosną napięcie i konfliktowość.
Przede wszystkim w centrum uwagi znajdą się przywódcy oraz ich podejście do kwestii władzy.
Na poziomie osobistym musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy i na ile tęsknota za miłością i pokojem da się pogodzić z samorealizacją oraz potrzebą forsowania własnych interesów. Związane z tym wewnętrzne i zewnętrzne konflikty powrócą w kolejnych tygodniach.

 

Horoskop tygodniowy

Początek tygodnia stoi pod znakiem bardzo różnych energii. W PONIEDZIAŁEK zapragniemy zobaczyć uznanie w oczach innych, chętnie zajmiemy się też piękną stroną życia. Jednocześnie wzrośnie gotowość znalezienia płaszczyzny porozumienia z innymi. Warto wykorzystać ten dzień, żeby zorganizować z przyjaciółmi coś, co sprawia nam frajdę. Z kreatywnych energii skorzystają też wszelkie twórcze projekty. Jakość czasu nie sprzyja natomiast zadaniom wymagającym koncentracji, precyzji i dyscypliny.

 

Jowisz i Neptun

We WTOREK przed południem rozmaite utrudnienia zmącą radość z przyjemnych działań. Wykorzystajcie uruchomione teraz energie, żeby skoncentrować się na czymś szczególnie ważnym albo stawić czoło trudnym wyzwaniom. Warunkiem sukcesu jest świadomy, konkretny wybór.
Od popołudnia energie ulegną wyraźnej zmianie – zrobi się rzeczowo i poważnie, wzrośnie też wrażliwość.
O godzinie 16.46 dojdzie do wspomnianego spotkania Jowisza z Neptunem w Rybach. Najlepiej nie planujcie teraz zbyt wymagających prac ani trudnych zadań. Świadomie poświęćcie ten czas na introspekcję albo spędźcie go na łonie natury. Również joga lub medytacja pozwolą nam doskonale spożytkować te energie.
Następnym razem Jowisz i Neptun połączą się w Rybach w 2176 roku, dlatego warto wykorzystać szansę, jaką teraz stwarza ten aspekt.

Procesy rozpoczęte we wtorek będą kontynuowane w ŚRODĘ i CZWARTEK. W tych dniach wzrośnie wrażliwość, ale również potrzeba jasności i porządku. Jeśli masz czas przyjrzeć się swoim doświadczeniom, zastanowić nad własnym życiem, ideałami i wizjami oraz możliwościami ich realizacji w życiu codziennym, to możesz teraz sporo zrozumieć. Na codziennym poziomie energie najbardziej sprzyjają aktywności na łonie natury, kwestiom zdrowotnym, tworzeniu porządku i jasności w życiu. Obchodź się ostrożnie ze sobą i z innymi.

W PIĄTEK nastąpi kolejna zmiana energii wiodących. Naszą uwagę przykują teraz wszelkiego rodzaju związki. Na znaczeniu zyskają też prawo i sprawiedliwość. Jednocześnie na pierwszy plan wysuną się rozmaite uczucia. Jednak duża wrażliwość i otwartość sprawią, że pozorne błahostki łatwo doprowadzą do silnych, emocjonalnych reakcji. Jeśli będziemy gotowi do podjęcia szczerej, partnerskiej rozmowy i okażemy drugiej stronie szacunek, to mogą zostać przeprowadzone owocne rozmowy na temat związków. W najlepszym razie osiągniemy istotne porozumienie.

 

Pełnia w Wadze

W SOBOTĘ w powietrzu pojawi się napięcie. Potrzeba harmonii, więzi i porozumienia może teraz mocno kontrastować z dążeniem do postawienia na swoim, do samostanowienia i udowodnienia swoich racji. To połączenie wygeneruje dużą emocjonalną intensywność.
W najlepszym razie zdołamy teraz poświęcić drugiej stronie należną uwagę i zbalansować odmienne energie, wykorzystując uwolniony potencjał do twórczych działań. Jeśli to się nie uda, to górę wezmą prowokacyjne zachowania i/albo nastąpi gwałtowne wyładowanie nagromadzonych lęków, do głosu dojdzie poczucie, że jesteśmy nie dość dobrzy lub zostaliśmy niesprawiedliwie potraktowani.
Pełnia o 20.54 ukarze w pełnym świetle wydarzenia ostatnich dwóch tygodni. Teraz wyraźnie zobaczymy, do czego doprowadziły impulsy, które napłynęły na początku kwietna. Wykorzystajcie okazję, żeby uświadomić sobie własne doświadczenia i przebytą drogę.

W NIEDZIELĘ emocjonalna intensywność będzie równie wysoka. Jednocześnie zapragniemy zajrzeć za kulisy zdarzeń i zbadać dotychczas ukryte prawdy. Przede wszystkim naszą uwagę przykują kwestie władzy, wzajemne powiązania i zależności. W najlepszym razie zdołamy dotrzeć do sedna jakiegoś problemu. Jeśli będziecie autentyczni i szczerzy, a jednocześnie uszanujecie cudzy punkt widzenia, to możecie teraz podjąć pierwsze kroki w kierunku porozumienia i znalezienia nowych rozwiązań.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Pixabay
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897